UA / RU
Підтримати ZN.ua

Плівки Вовка: САП та НАБУ просять суд продовжити розслідування справи

17 січня закінчується термін на досудове розслідування у рамках справи про створення злочинної організації і захоплення влади. 

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективи Національного антикорупційного бюро подали нове клопотання до Вищого антикорупційного суду про продовження строку розслідування кримінального провадження про створення злочинної організації і захоплення влади, у якому фігурує глава Окружного адміністративного суду Павло Вовк. Про це повідомила "Українська правда" з посиланням на прессекретаря САП.

Прокурори вже подали клопотання про продовження розслідування справи до 17 березня, однак наразі інформації про те, коли відбудеться засідання суду, немає.

Зазначимо, що 17 січня закінчується термін на досудове розслідування. Детективи НАБУ просять продовжити його задля проведення додаткові слідчих та процесуальних дій.

Нагадаємо, 6 січня ВАКС повернув детективам клопотання про продовження строку досудового розслідування без розгляду. Таке рішення було прийнято на підставі того, що одному із підозрюваних скасували підозру за ст. 351-2 ККУ, а в клопотанні про продовження строку досудового розслідування зазначена стаття залишилась, ще одне провадження щодо іншого фігуранта за підозрою у вчиненні ним злочину за ч. 1 ст. 255 КК України було закрито. Третій особі повідомлення про підозру скасували, але його вказали в клопотанні як підозрюваного.

Читайте також: Справа "плівок Вовка": у ЦПК вважають, що суддю Антикорупційного суду залякали через ВРП

17 липня минулого року НАБУ повідомило про те, що вручило підозри голові Окружного адмінсуду міста Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку, а також ще дев'яти особам. Їх підозрюють у спробі захоплення державної влади. Підозри НАБУ і САП ґрунтуються на вивченні записів розмов в кабінеті Вовка, частина яких була опублікована в 2019 році. У будівлі суду в той же день провели обшуки.

3 серпня ВАКС обрав стосовно Зеновія Холоднюку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Фігуранти розслідування Павло Вовк, його заступник Євген Аблов, а також Богдан Санін, Ігор Качур, Олексій Огурцов, Ігор Погрібніченко, Віктор Шулежко і Володимир Келеберда одночасно пішли у відпустку. В ОАСК заявили, що НАБУ тепер не може допитати цих суддів, бо це буде порушенням їх конституційного права на відпочинок.

1 вересня 2020 року Вища рада правосуддя відхилила клопотання генпрокурорки Ірини Венедіктової та відмовилася усувати з посад Павла Вовка і ще п'ять суддів ОАСК.

У серпні НАБУ оголосило у розшук сімох фігурантів справи “плівок Вовка”, включно й з головою ОАСК. На початку жовтня Павла Вовка вдруге оголосили у розшук.

У січні 2020 року детективи НАБУ вручили Вовку, який перебував у розшуку, повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду. Однак він відмовляється давати свідчення у справі про корупцію в суддівській сфері, посилаючись на 63 статтю Конституції, яка дозволяє громадянину України не свідчити проти себе.

У липні 2019 року Генпрокуратура спільно з НАБУ провела низку слідчих дій в Окружному адміністративному суді Києва. Тоді під час обшуків в ОАСК були виявлені записи, що свідчать про втручання суду в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На них людина з голосом, схожим на голос Вовка, дає вказівки адвокатам і суддям, як "вирішувати питання" з ВККС.

Детальніше про "плівки Вовка" і ОАСК читайте матеріалі Інни Ведерникової "Вовки. Майстер-клас від НАБУ-2" і статті Олександра Лємєнова "Суд, загрозливий Державі" на сайті ZN.UA.

Про те, які пласти топ-корупції можуть бути розкриті справою щодо Окружного адмінсуду Києва читайте у першій частині інтерв'ю директора НАБУ Артема Ситника, з яким для ZN.UA поспілкувалася Інна Ведернікова.