UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пішохідний пункт пропуску на кордоні з Польщею "Долгобичув-Угринів" закриють у 2019 році

Тимчасовий характер інфраструктури створює багато загроз і не дозволяє продовжити проект у його нинішньому вигляді, заявили польські прикордонники.

Пішохідний пункт пропуску на кордоні з Польщею "Долгобичув-Угринів" працюватиме до кінця 2018 року, після його роботу припинять, оскільки це був пілотний, тимчасовий проект. Про це повідомляє Надбужанський загін прикордонної служби Польщі. Вказується, що пішохідний перехід на цій ділянці кордону почав працювати в липні 2015 року.

"Метою пілотного проекту було оцінити соціальну потребу в цьому типі рішення і визначити масштаб прикордонного руху для пішоходів. Отримана під час пілотного проекту інформація буде використовуватися в майбутньому для проектування і впровадження адекватної пішохідної інфраструктури, що забезпечує належні умови і безпеку для людей, які хочуть використовувати цю форму пересування", - йдеться в повідомленні.

Відзначається також, що тимчасовий характер інфраструктури зараз створює багато загроз і не дозволяє продовжити проект в його нинішньому вигляді. Крім того, враховуючи час очікування перетину кордону людьми, які подорожують на автобусах, виправдано, що автобусні переїзди повинні використовуватися згідно з їхнім призначенням, зазначили в польській прикордонній службі.

На даний час протягом дня кордон через "Долгобичув-Угринів" перетинають понад 3,5 тисячі осіб, з них пішки або на велосипеді - близько 850 осіб.

Як повідомляє ZAXID.NET, львівських прикордонників поки офіційно не повідомили про закриття пішохідного переходу в Угринові.

"Дія експерименту дійсно закінчується. Ми чули про те, що пішохідний пункт пропуску мають намір закрити, але поки чекаємо на офіційні документи від польських колег. Ймовірно, завтра-післязавтра отримаємо всі документи і тоді будемо точно знати, що буде з цим пунктом", - пояснила прес-секретар Львівського прикордонного загону Ярослава Мельник.

Окрім цього пункту пішохідний перехід на кордоні України і Польщі у Львівській області є також в Шегинях.

Експерти відзначають, що більшість пунктів пропуску на кордоні з країнами ЄС не розраховані навіть на актуальний потік транспорту, а кількість мандрівників у подальшому зростатиме через введення безвізового режиму з ЄС та збільшення потоків трудової міграції з України.

Про необхідність модернізації та будівництва нових пунктів пропуску читайте у статті Ірини Сушко, Катерини Кульчицької і Павла Кравчука "Людський вимір: як працює західний кордон України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".