Понад сотня активістів вранці 18 травня вийшли під будівлю слідчого управління Служби безпеки України у Києві на підтримку одеського активіста Сергія Стерненка.
Організатори акції пояснюють мету її проведення так: "На місці Сергія може опинитись будь-хто, хто не захоче віддати своє життя та здоров'я замовному тітушці".
Як повідомляє "Укрінформ", біля управління в Аскольдовому провулку перебуває понад сотня осіб, люди постійно прибувають. Поряд чергує понад 30 правоохоронців. Учасники акції протесту в переважній більшості приходять у захисних масках, на заході відсутні плакати та прапори політичної символіки, пише "Громадське".
У 2018 році на Стерненка напали втретє, під час сутички активіст вдарив ножем одного із нападників – Івана Кузнєцова, він помер. Колишній очільник осередку "Правого сектору" в Одесі запевняє: він оборонявся та захищав своє життя. Втім, остання активність прокурорів у справі свідчить, що активістові готують підозру в "умисному вбивстві".
Сам Стерненко вважає справу проти себе політичною розправою. Сьогодні він має з'явитись у Службу безпеки для вручення підозри. Активіст вважає, що це буде підозра в умисному вбивстві Кузнєцова.
Як повідомлялося, 14 травня СБУ викликала Сергія Стерненка для участі в процесуальних та слідчих діях. Активіст припустив, що йому вручатимуть підозру в умисному вбивстві.
Ексгенпрокурор Руслан Рябошапка заявляв, що його просили "вплинути" на розслідування справи, аби помститися активістові. А чинна генпрокурорка Ірина Венедіктова наголошувала на тому, що "підозра Стерненку буде в будь-якому разі". Питання лише у кваліфікації справи: умисне вбивство чи вбивство через самозахист.
Увечері 24 травня 2018 року на одеського активіста Сергія Стерненка напали неподалік від його будинку двоє зловмисників. Під час зіткнення активіст отримав ножове поранення руки, а один з нападників – смертельне поранення в область живота. Стерененко стверджує, що завдав поранення нападникам ножем, який відібрав у них же.
Під час нападу на Стерненка був убитий 25-річний Іван Кузнєцов. Другого нападника – 30-річного Олександра Ісайкула поліція відпустила в статуті свідка. Згодом йому оголосили підозру, однак у розшуковій базі СБУ його даних немає досі. Це був уже третій збройний напад на Стерненка. Під час першого він отримав різані рани, під час другого – вогнепальне поранення.
У жовтні 2019 року справу Стерненка передали до слідчого управління СБУ у зв'язку з можливою причетністю одеських поліцейських до організації нападу на активіста.
Стерненко та інші одеські активісти вважають, що за терором проти них стоять мер міста Геннадій Труханов та близькі до нього бізнесмен Володимир Галантерник і кримінальний авторитет Олександр Ангерт ("Ангел"), які фактично монополізували корупцію в Одесі. А місцева поліція і прокуратура фактично захищають інтереси цього угруповання.
Докладніше читайте в матеріалах оглядача ZN.UA Інни Ведернікової "Справа Стерненка. Хроніки реваншу" і "Підозра, що може підірвати Україну?".