У вівторок, 3 листопада, під Конституційним судом України проходить акція протесту на захист мовного закону, конституційність якого сьогодні у закритому режимі розглядають судді.
Зазначається, що під будівлею проходять акції, організовані рухами "Українська дія" та "Координаційна рада із захисту української мови та культури".
Активісти наголошують на ризиках скасування закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" .
Нагадаємо, у вівторок, 3 листопада, Конституційний суд у закритому режимі продовжить розгляд справи щодо відповідності Конституції України мовному закону (Про забезпечення функціонування української мови як державної).
7 липня Велика палата Конституційного суду України на пленарному засіданні у формі усного виробництва почала розглядати конституційність мовного закону.
Під час засідання представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив про те, що депутатське подання щодо нібито неконституційності закону штучно прив'язане до мовного питання.
При цьому, за словами представниці Верховної Ради в КСУ Ольги Совгір, коли суд виноситиме рішення щодо конституційності закону, то повинен врахувати висновки Венеціанської комісії щодо відповідного документа.
Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила у другому читанні і в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджена як головна у функціонуванні в держустановах і суспільстві. За закон проголосували 278 депутатів. Категорично проти прийняття закону виступили фракції "Опозиційний блок" і "Відродження", які після голосування заблокували підписання законопроекту.
14 травня Рада відхилила відповідну постанову і після підписання закону спікером, його підписав п'ятий президент Петро Порошенко.
Однак, чинний президент Володимир Зеленський вважає, що мовне питання в Україні нібито не стоїть. Зеленський заявив, що в Україні багато національних меншин, “для яких рідна мова – не українська". Водночас гарант стверджує, що всі громадяни країни повинні знати державну мову.