Цієї неділі, 25 жовтня, Україна перейде на «зимовий» час. О 4 годині ранку неділі стрілки годинника необхідно буде перевести на годину назад.
Медики стверджують, що перехід на зимовий час організм сприймає краще, ніж на літній, але все ж він перебуває у стресовому стані. Тому до переведення стрілок годинника краще готуватися заздалегідь, щоб уникнути негативних наслідків і краще адаптуватися до нового режиму.
Як правильно готуватися до переходу на зимовий час
- За кілька днів до переведення стрілок годинника необхідно почати лягати спати на 15-20 хвилин раніше, ніж зазвичай. Це дозволить поступово звикнути до нового графіка.
- Не можна перевтомлюватися, необхідно уникати надмірних фізичних навантажень, не затримуватися на роботі і дати організму відпочити.
- Перед переходом на зимовий час необхідно намагатися менше нервувати, пити трав'яні чаї, слухати заспокійливу музику.
- У цей час слід дотримуватися правильного харчування: не їсти жирну їжу, відмовитися від алкоголю і пити більше води.
- Підготуватися до переходу на новий графік може допомогти і поживний сніданок і рання прогулянка. Вони допоможуть організму «прокинутися» і налаштуватися на роботу.
- Необхідно також дотримуватися порад, які стануть в нагоді і в інший час: не користуватися гаджетами прямо перед сном, гуляти на свіжому повітрі і провітрювати приміщення.
Сьогодні на літній і зимовий час переходять більш ніж в 70 країнах.
В Україні в 2011 році було прийнято постанову про скасування переходу на "зимовий час", однак пізніше її було анульовано.
З урахуванням порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи з 1996 року, уряд України прийняв постанову ввести на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед та в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.