UA / RU
Підтримати ZN.ua

Патріарх Філарет вважає, що спірні питання повинні вирішуватися на об'єднавчому Соборі

На Соборі буде об'єднання, буде обрано предстоятеля та визначено статут, заявив глава УПЦ КП.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет заявив про те, що спірні питання, які хвилюють предстоятеля Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) Макарія, повинні вирішуватися на об'єднавчому Соборі. Про це Філарет сказав в ефірі "Українського радіо", передає LB.ua.

"Справа в тому, що всі ці питання, які піднімає митрополит Макарій, всі вони будуть вирішені на архієрейському соборі. Не до собору, а на соборі. Там буде і об'єднання, там буде і обраний предстоятель, там буде визначено статут - все це буде проходити відкрито, за участю всіх архієреїв як Київського патріархату, так і Московського патріархату і Автокефальної церкви", - заявив предстоятель УПЦ КП.

Патріарх також висловив надію на те, що Собор відбудеться незабаром, однак конкретної дати поки немає.

Він також підкреслив, що не готовий поступитися особистими амбіціями в питанні обрання глави нової української церкви. "Ні! Але не тому, що я вважаю себе таким. А тому, що Москва зробить все, щоб зруйнувати Українську православну церкву. І тому заради того, щоб зберегти Українську православну церкву й довести її до завершення я повинен працювати до кінця", - сказав Філарет.

Нагадаємо, що предстоятель УАПЦ Макарій вважає, що проводити об'єднавчий Собор для отримання Томосу про автокефалію Української православної церкви зарано, оскільки ще немає ні статуту, ні назви єдиної помісної церкви.

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. На Фанарі заявили про те, що процес надання Томосу триватиме.

Патріарх Київський і всієї України-Русі Філарет повідомив про те, що українські православні ієрархи проведуть Собор, на якому буде прийнято рішення про створення єдиної помісної православної церкви. У Соборі візьмуть участь представники Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, а також частина єпископів Української православної церкви Московського патріархату.

Саме патріархові об'єднаної церкви Вселенський патріарх Варфоломій вручить Томос, повідомив президент Петро Порошенко.

Докладніше читайте в статті Катерини Щоткіної "Томос: усі гарантії, крім української..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".