UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парубій пропонує передати Софійський собор Єдиній помісній церкві

На думку спікера Верховної Ради, він має стати головним собором УППЦ.

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій виступив з ініціативою передачі Собору Святої Софії у Києві предстоятелю Української помісної православної церкви для проведення у ньому служінь. Таку думку спікер парламенту висловив під час погоджувальної ради у понеділок, 3 грудня, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

"Хочу наголосити, що після проведення Собору передача Томосу новому предстоятелю Української Церкви – це вже остання завершальна дія створення Української Церкви. І в цій дискусії я пропоную проговорити передачу для богослужінь для предстоятеля нової Помісної православної церкви Собору Святої Софії у Києві", - зазначив він.

На думку Парубія, Софійський собор має стати "головним собором Української помісної православної церкви". А діяльність помісної церкви після отримання Україною Томосу про автокефалію слід обговорити вже зараз.

У цьому контексті він привітав рішення Синоду Вселенського патріархату про затвердження проектів Томосу про автокефалію української церкви та Статуту для УППЦ. А також повідомив про те, що Синод затвердив робочу дату об'єднавчого Собору у Києві, на якому буде обрано предстоятеля Єдиної помісної церкви, якому й вручатимуть Томос.

Нагадаємо, 29 листопада завершився триденний Синод Вселенського патріархату в турецькому Стамбулі, одним з рішень якого стало затвердження проекту Статуту православної церкви України. На Фанарі не стали називати дату об'єднавчого Собору, проект Томосу оприлюднений не був.

Президент України Петро Порошенко запевнив, що текст Томоса вже затверджено, а дату Собору Вселенський патріарх Варфоломій оголосить найближчим часом.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. Крім того, Синод визнав недійсними анафеми, які РПЦ наклала на патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія.

Українські православні ієрархи проведуть об'єднавчий Собор, в якому візьмуть участь представники Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та частина єпископів Української православної церкви Московського патріархату. Патріархові об'єднаної церкви Вселенський патріарх вручить Томос.

13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристійного спілкування з Константинополем. Докладніше про демарш представників УПЦ МП читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Прозасідалися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".