UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парубій підписав закон про освіту

Після затвердження закону президентом в Україні розпочнеться фундаментальна реформа освіти.

Спікер парламенту Андрій Парубій підписав закон "Про освіту", прийнятий Верховною Радою 5 вересня.

"Сьогодні ми даємо старт фундаментальної реформи. Ми проводимо освітню реформу, і ми створюємо нову українську школу", - сказав Він на брифінгу.

Спікер парламенту нагадав, що згідно із законом, викладання в українських школах буде вестися державною мовою, "як у всьому європейському просторі, як у всіх цивілізованих країнах".

"Надається право на навчання рідною мовою та членам національних меншин і корінних народів, але мова навчання в українських державних школах буде державною", - додав Парубій.

Він повідомив, що підписаний ним закон документ вже у вівторок буде переданий на підпис президенту України.

5 вересня Верховна Рада схвалила в другому читанні закон "Про освіту". Згідно ст. 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мова.

З 5-го класу діти будуть починати вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін. Для дітей, які зараз навчаються на мовах нацменшин, передбачений перехідний період до 1 вересня 2020 року. Ці діти будуть отримувати середню освіту з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, які вивчаються українською мовою, а з 2020 року повинні перейти на навчання державною мовою.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" читайте в матеріалі Дар'ї Гайдай "Мовне яблуко розбрату, або Як будуть вчитися національні меншини" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".