Під час традиційної недільної молитви, 14 липня, у літній резиденції у Кастель Гандольфо, Папа Римський Франциск побажав примирення українському і польському народу у питанні Волинської трагедії.
Після прочитання молитви, понтифік звернувся до віруючих із такими словами: "Довіряю божому милосердю душі жертв, а для їхніх народів прошу благодаті глибокого примирення і спокійного майбутнього, надії і щирого співробітництва у спільному будівництві Божого царства".
Папа Франциск сказав, що приєднується до молитви за жертв Волинської трагедії. Глава Ватикану також зауважив, що подібні акти насильства, спровоковані націоналістичною ідеологією у трагічному контексті Другої світової війни", завдали шкоди "братерству між польським і українським народами".
Нагадаємо, що Волинська трагедія (Волинська різанина) 1943 року - це конфлікт, що супроводжувався масовим знищенням етнічного польського цивільного населення на теренах Генерального округу Волинь-Поділля, що до вересня 1939 перебував під управлінням Польщі, що був започаткований у березні 1943 року і досяг піку в липні того ж року; відповідні дії польської сторони, розпочаті з кінця літа 1943 року, призвели до значних жертв серед українського цивільного населення.
Як відомо, Сенат Польщі в кінці червня поточного року прийняв заяву "У 70-ту річницю Волинського злочину", в якій ці події названо "етнічною чисткою з ознаками геноциду" і зазначається, що жертвами антипольської акції Української повстанської армії стали близько 100 тис. поляків. Цей крок викликав гостру критику з боку українських націоналістів, які апелювали до тисяч убитих військами Армії Крайової українців.
Президент Польщі Броніслав Коморовський заявляв, що злочини на Волині 1943 року "мали ознаки геноциду" і закликав український і польський народи до взаємного прощення і примирення. А міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський незабаром закликав польських політиків не приймати ніяких рішень, які зашкодили б підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
У МЗС України закликали українських і польських політиків не політизувати це питання і відзначили важливість зосередити увагу на належному вшануванні всіх жертв трагічних сторінок українсько-польської історії в роки Другої світової війни. !zn
Читайте також:
Глава польського МЗС закликав не приймати рішень, які перешкоджатимуть євроінтеграції України
Польський президент заявив, що Волинська трагедія мала ознаки геноциду
Польський Сейм не відреагує на звернення депутатів Ради щодо Волинської трагедії