UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Опріснювати дорого»: Путін запропонував шукати питну воду для Криму під Азовським морем

Президент РФ упевнений, що на півострові достатньо запасів прісної води.

Президент РФ Володимир Путін вважає, що в окупованому Криму багато запасів прісної води, пошуком якої ніхто не займався, при цьому він упевнений, що воду можна знайти під Азовським морем.

«Судячи з усього, власних запасів хорошою прісної води в Криму досить. Просто цим не займалися. Зараз ці роботи ведуться», - сказав Путін на щорічній пресконференції, передає "Бабель".

За його словами, на це вже нібито виділяються кошти.

«Фахівці кажуть, що в прилеглих до Криму акваторіях, під Азовським морем запаси води хороші, проблему ми вирішимо», - зазначив Путін

При цьому він додав, що опріснення морської води може виявитися занадто дорогим, тому такий метод в Криму широко використовувати не будуть.

Читайте також: МКС вивчив ситуацію в Донбасі та Криму. Є підстави почати розслідування воєнних злочинів

Як повідомлялося, окупанти Криму планують вирішити проблему водопостачання півострова за рахунок буріння свердловин. Такі дії призведуть до поглиблення проблеми засолення грунтів, яка істотно загострилася з приходом на півострів росіян.

У квітні 2021 року окупанти планують запустити водопровід від Бештерек-Зуйського водозабору до Сімферополя. Щоб наповнити водосховище, бурильники «Кримгеології» пробурили три свердловини, до весни наступного року планується пробурити ще п'ять.

Нагадаємо, Росія ратує за відновлення подачі води по Північно-Кримському каналу, перекритому з початку анексії півострова в 2014 році. Окупанти використовують різні маніпуляції і пропаганду: від звинувачення України в «перекритті Дніпра» до заяв про «гуманітарну катастрофу в Криму».

У свою чергу Україна наполягає на тому, що поки півострів знаходиться під російською окупацією, поставки води туди неможливі. Населенню природних запасів на півострові вистачає, а «спонсорувати» мілітаризацію Криму Росією Україна не буде.

Україна не перекривала ніяких природних водотоків або річок, а лише призупинила поставки води по каналу, побудованого для прискореного розвитку економіки і сільського господарства півострова. Крім того, Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни зобов'язує саме окупанта забезпечувати жителів окупованих територій водою і всім необхідним.

Детальніше про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим, читайте в статті Валентини Самар «Обережно, Крим. Слизько і боляче » для читачів ZN.UA.