UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опитування: майже 70% українців вважають карантин ефективним

За останні два тижні на 20% зменшилася кількість тих громадян, які підтримують штрафування порушників карантину.

61% громадян України назвали заходи, які українська влада здійснила для протидії новому коронавірусу, оптимальними. 17% опитаних вважають їх навіть занадто м'якими, а ще 15 % переконані в протилежному – що заходи дуже жорсткі. Про це свідчать результати крайнього опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Крім цього, майже 70% вважають запроваджений карантин ефективним, чверть – дають протилежні оцінки.

Соціологічна група "Рейтинг"

Думки громадян різняться і стосовно штрафів. Наприклад, за останні два тижні на 20% зменшилася кількість тих людей, які підтримували штрафування порушників карантину. Якщо під час минулого опитування таких було 75% українців, то цього разу лише 50%. Крім цього, жорсткіші заходи щодо порушників карантину, аж до позбавлення волі, підтримують лише 25% опитаних.

Соціологічна група "Рейтинг"

Читайте також: Питання виходу з карантину в Україні розглядатимуть після 24 квітня

Раніше повідомлялося, що 51% українців стверджують, що впродовж останнього півріччя економічне становище в їх сім'ях погіршувалося, і лише 6% громадян заявили про видиме покращення.

Варто також зазначити, що 61% респондентів, які повідомили про економічне погіршення, стверджують, що особливе загострення було відчутно впродовж останнього місяця. З них також 35% сказали, що не відчули змін, і лише 3% говорили про поліпшення. Найбільш песимістичні настрої спостерігаються у людей похилого віку та у бідних.

Нагадаємо, що більшості українців, а саме 57%, не вистачить коштів на весь час карантину.

6,9% українців сказали, що їхніх заощаджень вистачить на кілька днів або менше, 12,1% - на один тиждень, 16,8% - на два тижні, 5,7% - на три тижні, 15,5% - на чотири тижні, 16,3% - на один-два місяці, 5,5% - на 3−4 місяці, 2% - на півроку, 4,3% - більш ніж на півроку.

Відомо, що найбільш негативно свої шанси на цей карантин оцінюють жителі Сходу.