UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опитування: З жителями РФ не згодні взаємодіяти 90% українців, а з жителями Білорусі – 73%

При цьому більшість респондентів не стикалися з критикою через мову, політичні вподобання чи національність.

Україномовні українці, мешканці Євросоюзу, переселенці з інших областей, співгромадяни, які опинилися під окупацією після 24 лютого 2022 року. Саме з цією групою осіб найбільше готові співпрацювати та взаємодіяти українці, йдеться у результатах опитування Соціологічної групи «Рейтинг».

Також більшість населення готове співпрацювати з українцями, котрі виїхали за кордон, російськомовними українцями та мешканцями окупованого Криму. Що стосується росіян, які живуть в Україні, то з ними готові взаємодіяти трохи менше половини респондентів. Взагалі не готові – 49% опитаних.

З мешканцями підтримуваних Росією незаконних формувань «ДНР» та «ЛНР» готові взаємодіяти 30%, не готові – 63%. У випадку з жителями Білорусі, то згодних на взаємодію знайшлося лише 22% респондентів. Не згодні з ними взаємодіяти 73%. З жителями країни-терористки РФ не готові взаємодіяти 90% респондентів, а готові – лише 7%.

Читайте також: Опитування: Найбільше українці довіряють військовим, президенту та волонтерам, а найменше – судам і політичним партіям

Водночас понад 75% опитаних зазначили, що особисто не зазнавали критики чи несхвалення через свої політичні вподобання, мову спілкування, приналежність до певного регіону, чи релігійну приналежність, через національність. Однак 21% зазначили, що стикалися з критикою протягом останнього року за свої політичні вподобання, 13% – через мову спілкування, 11% – через регіональну приналежність. Лише 8% зазнавали критики через релігійну приналежність, 6% – через національність.

Опитування провели 6-11 червня серед населення України віком від 18 років, крім жителів окупованих територій, чи тих, де був відсутній український мобільний зв’язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Всього опитали 1200 людей методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2.8%. 

Читайте також: Зміни президента після війни хочуть не більше чверті українців – соцопитування

Нагадаємо, більшість українців вважають, що сьогодні найбільш ефективною інституцією в Україні є Збройні Сили. Таку відповідь соціологам дали 82% респондентів. Ще 69% громадян зазначили, що на їхню думку найбільш ефективним є президент України. А про волонтерів сказали те саме 59% опитаних.