UA / RU
Підтримати ZN.ua

Оперативний штаб з питань авіакатастрофи в Тегерані відзвітував Зеленському

Однак деталей розслідування поки не розкрили.

Оперативний штаб з питань авіакатастрофи МАУ в Ірані відзвітував перед президентом Володимиром Зеленським, повідомила пресслужба Офісу голови держави. За словами членів штабу, поки надто рано для того, щоб озвучувати конкретні деталі.

Під час наради нагадали, що українська група фахівців, до якої увійшло 45 осіб, вже працює над розслідуванням причин падіння літака. Зокрема, експерти оглядають деталі літака та продовжують збирати ДНК родичів загиблих для того, аби ідентифікувати тіла для подальшої репатріації.

"Нині вже зібрано матеріал у родичів дев'яти з 11 жертв трагедії (громадян України - ред.). Матеріал інших двох буде зібраний найближчим часом, коли вирішаться логістичні питання", - зазначили в Офісі президента.

У пресслужбі повідомили про заплановані телефонні розмови Зеленського з прем'єр-міністром Канади та Високим представником Європейського Союзу із закордонних справ і безпекової політики. Президент вкотре наголосив на тому, що Україна зацікавлена в прозорому та об'єктивному розслідуванні.

"На нараді оперативного штабу було наголошено, що розслідування перебуває на надто ранньому етапі, щоб озвучувати конкретні деталі. Розглядається кілька версій причин авіакатастрофи", - додали в Офісі президента.

Сьогодні Зеленський вже поспілкувався з президентом Ірану Хасаном Рухані, президентом Афганістану Мохаммадом Ашрафом Гані, прем'єром Швеції Стефаном Левеном та очільником британського уряду Борисом Джонсоном.

Зазначимо, що в авіакатастрофі в Ірані загинуло щонайменше 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Окрім українців на борту літака також перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану. Загалом на борту українського літака було 167 пасажирів та дев'ять членів екіпажу. В МАУ опублікували повний список осіб, які загинули у результаті падіння літака.

Секретар РНБО Олексій Данилов назвав чотири версії щодо авіакатастрофи в Ірані. Зокрема, це ракетний удар по літаку на тлі загострення на Близькому Сході; зіткнення літака з безпілотним літальним апаратом (БПЛА) або з іншим літаючим об'єктом; руйнування і вибух двигуна з технічних причин; вибух всередині літака внаслідок терористичного акту. Також за його словами, є ще три закриті версії.

У свою чергу представник Пентагону, високопоставлений співробітник американської розвідки і співробітник іракської розвідки повідомили про те, що літак "Міжнародних авіаліній України" (МАУ) був збитий зенітною ракетною системою Ірану.

Офіс генерального прокурора України почав розслідування щодо авіакатастрофи. Справу відкрили за ч. 3 статті 276 ККУ (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).

Детальніше про трагедію читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа українського літака в Ірані: що відомо".