UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Омікрон» дістався України: зареєстровано перший випадок

Наразі це найзаразніший штам коронавірусу.    

В Україні зареєстрували перший випадок інфікування новим штамом коронавірусу «Омікрон», який наразі є найзаразнішим і найстійкішим до вакцин.

«Вночі в Центрі громадського здоров’я України за результатами повногеномного секвенування виявлено штам Omicron (B.1.1.529-like). Особа, яка виявилась інфікованою цим штамом коронавірусу, повернулася з Об'єднаних Арабських Еміратів, де мала контакт з хворими на Covid-19. Пацієнт продовжує перебувати на лікуванні», - повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко у Facebook.

За інформацією ZN.UA, пацієнт, який привіз «Омікрон» з ОАЕ, не був щеплений жодною з вакцин, але раніше вже перехворів на ковід.

Наразі триває епідеміологічне розслідування вказаного випадку і додаткове обстеження контактних осіб.

Ляшко вкотре попросив невакцинованих українців захистити себе і близьких людей - вакцинуватися якомога швидше. 

Читайте також: Вакцина від коронавірусу CovavaxTM стала дев'ятим препаратом, який отримав дозвіл на екстрене використання від ВООЗ

Також міністр порадив українцям за можливості уникати поїздок в країни, де домінує штам «Омікрон».

Всесвітня організація охорони здоров'я 12 грудня заявила, що штам коронавірусу «Омікрон» несе у собі меншу небезпеку порівняно з «Дельтою», який зараз домінує у світі. Водночас, за даними ВООЗ, новий штам заразніший.

Згідно з науковим дослідженням, проведеним Вашингтонським університетом, вакцини CoronaVac від компанії Sinovac, Janssen від компанії Johnson & Johnson і російська вакцина Sputnik V практично не захищають від штаму «Омікрон». Проте, наприклад, дві дози вакцини Pfizer здатні створити мінімальний захист, кажуть вчені. Найкраще захищені люди з трьома дозами цієї вакцини.

На тлі поширення у світі особливо небезпечного штаму «Омікрон» головний санітарний лікар України Ігор Кузін нещодавно заявив, що МОЗ у січні може зробити обов'язковим третє щеплення проти коронавірусу.

Тим часом у Європейському союзі планують на офіційному рівні закріпити запровадження третьої дози вакцини. Також там хочуть скоротити термін дії сертифікатів щодо вакцинації. Наразі документ діє протягом 360 днів після введення другої дози, цей проміжок планується зменшити до 270 днів.