UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОГП намагався відкликати скаргу САП на рішення щодо передачі справи Татарова СБУ – ЦПК

ВАКС відхилив відповідне клопотання прокурора.

Офіс генпрокурора спробував відкликати скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на рішення Печерського райсуду Києва, за допомогою якого справу заступника голови ОПУ Олега Татарова забрали в НАБУ, повідомили у “Центрі протидії корупції”. Татаров є підозрюваним у справі про махінації “Укрбуду” з житлом для Нацгвардії.

“Прокурори Венедіктової спробували відкликати скаргу САП на рішення Печерського суду у справі Татарова. Нагадаємо, що використовуючи це рішення Печерського суду, справу забрали із НАБУ. Відкликати скаргу САП намагався прокурор Офісу генпрокурора Грицан, який веде справу, замість незаконно усунених прокурорів САП”, - йдеться у повідомленні.

При цьому стало відомо, що прокурори з ОГП 21 січня змінили підозру ще одному фігуранту справи та ексочільнику “Укрбуду” Максиму Микитасю. У ЦПК зазначили, що це зробили для того, аби вивести справу із-під юрисдикції Вищого антикорупційного суду й закласти фундамент для виведення з провадження Татарова.

“Апеляція ВАКС не задовольнила клопотання прокурора Грицана про відкликання скарги, оскільки у ВАКС відсутні матеріали справи. Наразі ці матеріали знаходяться у ДБР, які вилучили всі документи із Печерського суду”, - додали в ЦПК.

Зокрема, судді Микола Глотов, Інна Калугіна та Даниїла Чорненька не лише відмовили прокурору в задоволенні клопотання, але й зобов’язали Держбюро розслідувань передати ВАКС оригінал оскаржуваного рішення Печерського суду та інші матеріали справи. Невиконання ухвали карається кримінальним законодавством.

Читайте також: Bihus.Info: Оточення Татарова після його призначення в ОП привласнило активи Микитася

18 грудня НАБУ повідомило про те, що оголосило про підозру Татарову. При цьому у коментарі ZN.UA директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що в Татарова немає адвокатського імунітету, тому й підозру щодо нього можна було підписувати. Раніше Татаров вів адвокатську практику, однак, зараз дія його свідоцтва призупинена. За словами Ситника, адвокатський імунітет поширюється на осіб поки вони безпосередньо є практикуючими адвокатами.

Однак, представників Національного антикорбюро не пустили в Офіс президента для того, щоб особисто вручити Татарову підозру. В ОПУ заявили, що прохання правоохоронців нібито було незаконним.

Слідство вважає, що Татаров причетний до дачі хабара за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі про заволодіння 81 млн грн Нацгвардії. Зокрема, за хабар заступник директора експертно-криміналістичного центру занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів в більш ніж 11 раз.

За словами Ситника, НАБУ хотіло просити для Татарова запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави. ЗМІ ж повідомили про те, що сума застави може дорівнювати 10 млн гривень. Однак Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання Офісу генпрокурора і не обирати запобіжний захід заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову.

Пізніше журналісти повідомили про те, що справа про махінації з квартирами для нацгвардійців, у якій і фігурує Татаров, передали з НАБУ в СБУ. Однак, ВАКС постановив, що справу Татарова мають повернути до Національного антикорупційного бюро.

28 грудня стало відомо, що НАБУ і САП повністю усунули від справи Татарова, коли призначили нових прокурорів з Офісу генпрокурора.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.

Детальніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра ЛємєноваЗаконники-схематозники: як вивести “потрібних людей” з-під відповідальності?”.