UA / RU
Підтримати ZN.ua

Офіс генпрокурора звернувся до чотирьох країн за інформацією щодо авіакатастрофи "МАУ"

Раніше Джастін Трюдо заявив, що літак був збитий іранською ракетою "земля-повітря".

Офіс генпрокурора України звернувся до Канади із проханням надати наявну інформацію, яка може сприяти розслідуванню кримінального провадження за фактом авіакатастрофи літака авіакомпанії "МАУ" в Ірані. Про це повідомляє сьогодні прес-служба відомства.

В Офісі генпрокурора нагадали, що під час офіційного виступу прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо було оприлюднено інформацію, яка може свідчити про наявність доказів, зокрема даних розвідувальних органів, щодо можливого враження літака ракетою.

Оновлено. Пізніше в Офісі генпрокурора повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" про те, що крім Канади аналогічні звернення направлені також у США, Велику Британію та Австралію.

Уранці 8 січня в Ірані розбився літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану: всього 176 людей.

В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна. Однак, за даними Пентагону, іранці могли помилково збити український літак. Цієї ж версії дотримується Дональд Трамп. Її достовірність підтвердив канадський прем'єр Джастін Трюдо і прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон.

У РНБО розглядають сім версій причин падіння літака, серед яких: атака ППО Ірану, вибух на борту внаслідок теракту, зіткнення з безпілотником і технічна несправність літака.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Детальніше про трагедію читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа українського літака в Ірані: що відомо".