У вівторок, 20 жовтня, спеціальний представник ОБСЄ в тристоронній контактній групі по Україні Мартін Сайдик заявив про прогрес у відновленні інфраструктури в Донбасі.
"Є значні кроки щодо відновлення залізничного сполучення та ліній електропередачі. Можна сказати, з кожним днем збільшуються обсяги поставок вугілля на територію, підконтрольну уряду України. Природно, це дуже важливо для енергопостачання, зокрема взимку. Але, повторю, в цьому питанні дуже важливо вирішити проблему розмінування", - передає слова Сайдика агентство Белта.
За його словами, робоча група з економічних питань також сконцентрована на проблемі відновлення водопостачання.
"Сьогодні вона продовжила розмову про це, але, знову ж таки, це пов'язане з питанням розмінування території", - сказав Мартін Сайдик.
Крім того, в ході сьогоднішніх переговорів Тристоронньої контактної групи в Мінську обговорювалися питаннярозмінування Донбасу і звільнення заручників.
Нагадаємо, 12 жовтня Тристороння контактна група з політичних аспектів врегулювання конфлікту в Донбасі провела засідання, де в закритому режимі обговорюються питання, пов'язані із проведенням виборів у Донбасі.
9 жовтня відбулася нарада Тристоронньої контактної групи в форматі відеоконференції. Група прийняла рішення рекомендувати продовжити відведення озброєнь від лінії розмежування, а також прискорити процес розслідування моніторинговою місією ОБСЄ та Спільним центром з контролю і координації сторін інциденту з обстрілом позицій українських військових 7 жовтня.
7 жовтня керівництво Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), а також персонал СЦКК від України і Російської Федерації, провели відеоконференцію з заступником голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександром Хугом.
Того ж дня у Луганській області було завершено перший етап відведення танків ЗСУ від лінії розмежування.
З 2-го жовтня в зоні антитерористичної операції незаконні збройні формування в цілому дотримуються режиму припинення вогню. Тридобова тиша дозволила почати двосторонній процес відведення техніки і озброєння калібром менше ста міліметрів від лінії розмежування. Процес відведення озброєнь в зоні АТО займе 41 день.