Реформована система освіти «Нова українська школа» (НУШ) 1 вересня стартує у пілотних 5-х класах 136 шкіл країни, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 26 серпня.
«Ця модель організації освітнього процесу покликана навчити дітей критичному мисленню, а замість простого заучування інформації — набувати компетенції для застосування знань у реальному житті», — сказав Шмигаль.
Прем’єр також підкреслив, що усі педагогічні працівники повинні мати змогу користуватися особистим комп’ютером.
«В Україні продовжує реалізовуватися програма забезпечення освітян необхідними технічними засобами для організації освітнього процесу, зокрема і в межах дистанційної форми навчання», — сказав він і додав, що на придбання ноутбуків учителям у 2021 році держава виділила мільярд гривень.
Система освіти «Нова українська школа» поступово впроваджується в Україні з 2017 року, коли ухвалили новий закон «Про освіту». У лютому 2018 року Кабмін затвердив новий Державний стандарт початкової освіти, за яким почали вчитися першокласники у 2018-2019 навчальному році.
Серед особливостей НУШ — нова модель оцінювання учнів: замість звичних табелів з оцінками в кінці року першокласники отримують «Свідоцтво досягнень», в якому відзначаються, зокрема, інтерес до навчання, активність, здатність до співпраці з однокласниками та вміння брати відповідальність за свої дії.
Скільки коштує зібрати дитину в школу в 2021 році й де можна заощадити, читайте у статті Альони Парфьонової «Дорога школа».