UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Неукраїнське" Закарпаття: СБУ завела справу через газету "Товариства угорської культури"

Публікація карти "тягне" на порушення двох статей КК України та 3-5 років за ґратами.

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом публікації у газеті "Товариства угорської культури" карти Угорщини з "приєднаними" до неї українськими територіями.

"Зображення із картою Закарпатської області на фоні угорського прапору містить ознаки посягання на територіальну цілісність України та може спровокувати сепаратистські настрої в середовищі угорської національної меншини. Розповсюдження друкованих матеріалів з таким зображенням є публічними закликами до зміни меж території або державного кордону України", - пояснюють у спецслужбі.

Прапор Угорщини на передовиці газети "Карпаталія" покриває територію виборчих округів, на яких балотуються кандидати в народні депутати від угорської меншини.

Попри заклики Міністерства закордонних справ не перетинати "червоні лінії" напередодні парламентських виборів в Україні, угорські високопосадовці продовжують зустрічатись з кандидатами в депутати від нацменшини.

Тож СБУ відкрила справу за ч. 2 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) Кримінального кодексу України, вона передбачає покарання у вигляді 3-5 років обмеження або позбавлення волі.

Раніше у МЗС України заявили, що нещодавня зустріч прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з головою Товариства угорської культури Закарпаття, народним депутатом України Василем Брензовичем у Будапешті, низка візитів у Закарпатську область офіційних осіб Угорщини і публічних заяв агітаційного характеру на підтримку зазначеного та інших кандидатів на виборах у Верховну Раду викликають стурбованість.

16 липня у Берегове приїхав голова МЗС Угорщини Петер Сіярто, який має намір зустрітися з лідерами угорських організацій. Як відомо, 21 липня в Україні відбудуться парламентські вибори, і лідери угорських організацій Закарпаття балотуються за мажоритарними округами.

У МЗС Угорщини сподіваються на президента Володимира Зеленського, разом з яким зможуть вирішити "проблемні питання", що стосуються угорської національної меншини в Україні. Президент Угорщини Янош Адер, який був присутнім на інавгурації Зеленського, запросив нового голову України відвідати Угорщину. Він також назвав обнадійливими перші переговори із Зеленським.

Як відомо, Угорщина незадоволена українськими законами про освіту та мову й звинувачує Україну у нібито недотриманні прав нацменшин. При цьому Будапешт блокує зусилля України щодо взаємодії з НАТО, що неодноразово засуджував Захід.

Докладніше про україно-угорський конфлікт читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".