UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нелегали-"бурштинщики" кийками побили міліціонерів при виконанні рейду на Рівненщині

Пізніше сутички продовжилися біля райдержадміністрації.

© УМВС України у Ровенській області
У схемі незаконного видобутку бурштину збіглися інтереси криміналу, політиків та правоохоронців
У схемі незаконного видобутку бурштину збіглися інтереси криміналу, політиків та правоохоронців
Янтарна мафія продовжує бешкетує
Полювання на "бурштинову мафію" триває

Добувачі бурштину чинять опір міліції

У Рівненській області молодики спортивної зовнішності у балаклавах, що "охороняли" місця незаконного видобутку бурштину, побили двох міліціонерів при виконанні службових обов'язків.

Як передає прес-служба МВФ в Рівненській області, в селі Крупове люди в балаклавах напали на правоохоронців з палицями, в результаті чого двоє з них звернулися в лікарню з численними синцями, а також переломом ноги.

Навіть після того, як до міліціонерів приїхало підкріпленням "Грифона" і Національної гвардії, правоохоронців оточили сотні місцевих жителів, повідомляється в МВС.

"Один з натовпу сів за кермо автомобіля "Тойота Ленд Крузер" і поїхав прямо на правоохоронців. На вимогу міліціонерів зупинитися водій не реагував і намагався здійснити наїзд на одного з них. Міліціонери прийняли рішення застосувати спецпристрої для відстрілу гумовими кулями", - кажуть у МВС.

Пізніше стало відомо, що вже триста агресивно налаштованих осіб заблокували роботу Дубровицького районного військового комісаріату, а також перекрила проїжджу частину в центрі Дубровиці, поблизу райдержадміністрації. Згідно з повідомленням міліції, голова райдержадміністрації Сергій Киркевич підтримував натовп в їх протиправних діях. Зокрема, вони вимагали від міліції видати міліціонерів, які стріляли у позашляховик порушника.

"Під час розмови з місцевими чиновниками люди вели себе агресивно, смикаючи представників влади за одяг і лаючись нецензурними словами, частина з яких була в балаклаві", йдеться в повідомленні міліції.

Правоохоронці застосували спецпристрої для відстрілу гумовими кулями, чотири людини отримали тілесні ушкодження.

Під час масових заворушень правоохоронці затримали десять осіб, яких доставили до Дубровицького райвідділу міліції.

Пізніше вимагати звільнення затриманих в райвідділ знову прийшов натовп, організований особами, які займаються незаконним видобутком бурштину, спільно з Киркевичем, якого міліція підозрює в причетності до побиття правоохоронців.

У подальшому працівники міліції затримали ще двох найбільш активних учасників і організаторів масових заворушень.

Міліція відкрила кримінальні справи за статтями "умисне заподіяння працівникам правоохоронних органів легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням ними службових обов'язків", "масові заворушення" та "хулигантство".

"Заходи, спрямовані на виявлення і припинення фактів незаконного видобутку бурштину в північних районах, проводяться згідно з наказом УМВС області, які будуть тривати і надалі", - уклали в МВС.

Проблема нелегального видобутку бурштину існує досить давно, проте держава і правоохоронні органи до цього часу не удаляло цьому питанню належної уваги. Як раніше писало "Дзеркало Тижня. Україна", Україна щодня втрачає мільйони гривень від нелегального видобутку бурштину.

Крім того, Володимир Соколовскийв статті для ZN.UA Чи прийде кінець бурштиновим війнам?зазначає, що Україна займає друге місце в світі за запасами бурштину. При цьому офіційно країна щорічно видобуває близько 4 тонн, що становить майже 5% від реальної видобутку бурштину в Україні. У результаті країні щорічно завдається збитків на десятки мільйонів доларів.

Рада тільки в квітні 2014 року висловила намір посилити покарання за незаконний видобуток бурштину.

Сильну хвилю громадського резонансу тема бурштину в Україні викликала в останні кілька місяців, так як журналісти активізувалися розслідувати дану тему і представляти докази, в першу чергу - правоохоронним органам, яких не раз заставали на місці видобутку бурштину, без спроб припинити незаконну діяльність.

Президент України Петро Порошенко на початку липня дав силовикам 2 тижні для того, щоб остаточно закрити всі незаконні точки видобутку бурштину та перестати "кришувати" бізнес. До цих пір, згідно з даними різних ЗМІ та громадянських активістів, видобуток бурштину продовжується.