UA / RU
Підтримати ZN.ua

Небо Ірану та Іраку закрили для українських авіаперевізників

Заборона вступає в силу з півночі 9 січня.

Після падіння авіалайнера "МАУ", який розбився, вилетівши з аеропорту Тегерана, Державна авіаційна служачи України заборонила українським авіакомпаніям польоти над Іраном і Іраком. Заборона на користування повітряним простором набирає чинності опівночі четверга, повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

"Державіаслужба заборонила польоти в повітряному просторі Ісламської Республіки Іран та Ісламської Республіки Ірак для експлуатантів повітряних суден, зареєстрованих в Україні, з 00:00 9 січня 2020 року", - сказано в повідомленні, опублікованому на офіційній сторінці глави уряду в Facebook увечері в середу, 8 січня.

Уранці 8 січня в Ірані розбився літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва.

В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 людей.

В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна. Йорданське видання Al-Hadath припустило, що літка могли збити.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Офіс генерального прокурора України повідомив про початок розслідування обставин авіакатастрофи. Справу відкрили за ч. 3 статті 276 ККУ (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).

Україна направила дов Тегерану групу фахівців для участі в розслідуванні спільно з іранською стороною. Передавати самописці компанії Boeing Тегеран відмовився.

Докладніше від трагедії читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа українського літака в Ірані: що відомо".