UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАЗК знайшло у ексчиновника Держаудитслужби приховані 37 млн грн

Чиновник не вказував у декларації мільйони гривень, якими володіє його дружина

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки незаконного збагачення під час перевірки декларації колишнього начальника Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області, повідомляє пресслужба НАЗК.

Кілька років поспіль чиновник вказував у декларації, що володіє понад 7 млн грн. Виявлена різниця між набутими активами та законним доходом склала понад 37,5 мільйонів гривень.

Незважаючи на те, що декларанти мають вказувати інформацію про статки членів своєї родини, чиновник нічого не повідомляв про гроші, якими володіє його дружина. Коли виявилося, що жінка надала валютну позику третій особі у розмірі, що перевищує  збереження сім’ї в майже сім разів — 1,6 млн доларів,  експосадовець заявив, що нічого не знає про ці гроші, хоча на посвідченій нотаріусом заяві про передачу коштів стоїть його підпис. У документі стверджується, що позика була попередньо обговорена і відповідає спільному інтересу подружжя.  

Далі посадовець заявив, що дружина кілька років отримувала гроші від свого батька та накопичила велику суму, однак, згідно з інформацією Державного реєстру платників податків, офіційний прибуток батька з 1998 року по 2019 рік становив лише близько 4 тисячі гривень. 

Зібрані матеріали щодо чиновника НАЗК передало в Офіс генерального прокурора. 

За незаконне збагачення в Україні передбачена кримінальна відповідальність: позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (стаття 368-5 Кримінального кодексу).

Читайте також: У Центрі протидії корупції порахували майно нового глави БЕБ Мельника: Квартири в Туреччині, Києві, Одесі, Ірпені та Land Rover

Нагадаємо, щороку Україна втрачає через корупцію близько 37 млрд доларів інвестицій. При бюджеті країни у 45,5 млрд доларів йдеться фактично про один недоотриманий бюджет, наголосила  виконавча директорка Офісу простих рішень Марія Барабаш під час ініційованого ZN.UA обговорення «Корупційний калькулятор: Скільки країна втрачає на схемах». Більше про те, скільки наша країна втрачає на схемах і як дати цьому раду, читайте у статті Юлії Самаєвої «Корупційний калькулятор».