UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО не вистачає колективної рішучості перетнути червоні лінії, накреслені Путіним — Стефанішина про саміт у Мадриді

Україна змушена шукати інші варіанти захисту національної безпеки.

В коментарі ZN.UA віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина розповіла про підсумки Мадридського саміту НАТО для нашої країни. За її словами, Україна не чекала від Альянсу проривних рішень на саміті. НАТО не вистачає колективної рішучості перетнути червоні лінії, накреслені главою Кремля Владіміром Путіним, тому Україна змушена шукати інші варіанти захисту національної безпеки.

«Ми не думаємо, що навіть сильні, але дипломатичні слова загальної підтримки України у підсумкових документах саміту будуть сприйняті українським народом, який перебуває під прямою загрозою знищення з боку Росії… Нам потрібні дуже конкретні та сміливі рішення самого Альянсу та союзників, спрямовані на зміцнення безпеки та оборони НАТО й України», - сказала в коментарі ZN.UA Ольга Стефанішина.

«Ми не чекали від НАТО проривних рішень для України на саміті. На жаль, Альянсу не вистачає колективної рішучості перетнути червоні лінії, накреслені Путіним. Тому Україна змушена шукати інші варіанти захисту національної безпеки та безпеки її громадян і готова розглянути прямі гарантії безпеки від різних країн», — так схарактеризувала Стефанішина підсумки Мадридського саміту для України.

Детальніше про підсумки саміту НАТО в Мадриді читайте у статті Володимира Кравченка «Чому НАТО не дає Україні зброю».

Читайте також: Зеленський закликав країни НАТО збільшити постачання Україні сучасної артилерії

У столиці Іспанії Мадриді 30 країн НАТО прийняли нову концепцію та доктрину Альянсу на наступні 10 років.

У тексті прийнятої концепції йдеться про те, що Росія є «найзначнішою і прямою загрозою» НАТО, а «політика примусу»  Китаю кидає виклик «інтересам, безпеці та цінностям» Альянсу.

Країни НАТО рішуче засудили війну Росії проти України, закликавши РФ припинити військові дії, а Білорусь припинити співучасть у війні.

Також НАТО офіційно розпочала процес прийняття Швеції та Фінляндії до Альянсу. Рішення підтримали усі 30 лідерів.