Стали відомі найчастіші причини смертності за 2021 рік в Україні.
Найбільше українців померло від захворювань системи кровообігу, а саме — ішемічної хвороби серця та коронавірусу, повідомляє "Коронавірус Інфо" у своєму Telegram.
З січня до листопада минулого року в Україні було зафіксовано 649 999 летальних випадків.
"Найбільша кількість смертей була викликана хворобами системи кровообігу, зокрема, ішемічною хворобою серця", - йдеться у повідомленні.
COVID-19 за вказаний період забрав життя 76 949 осіб і став другою найчастішою причиною смертності.
На третій позиції найпоширеніших причин смерті стали цереброваскулярні хвороби, тобто неінфекційні хвороби та захворювання нервової системи. З найнебезпечніших форм — гостре порушення мозкового кровообігу (ГПМК), яке зустрічається частіше, ніж гострий інфаркт міокарда. Він спричинив смерть 75 563 українців.
Четверта причина – це злоякісні новоутворення, від яких померло 67 750 осіб.
П'яте місце серед причин смерті українців посідають грип та пневмонія, від яких померло 19 970 людей.
Раніше повідомлялося, що в Україні станом на 20 січня помаранчевому рівню епідемічної небезпеки відповідають сім областей: Житомирська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Сумська, Тернопільська та Чернівецька області свідчать дані МОЗ.
В Івано-Франківській та Львівській областях перевищено показник динаміки рівня госпіталізації.
Керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганіченко зазначив, що в Україні зростання захворюваності на коронавірус може розпочатися вже цього місяця. Він наголосив, що зараз не можна визначити, в яких регіонах розпочнеться спалах коронавірусу.
Також повідомлялося, що великі міста у всьому світі страждають від смогу, і він забирає життя людей. За даними вчених, лише у 2019 році забруднення повітря призвело до 1,8 мільйона смертей у світі.
Цього року ситуація із ковідом була напружена. В останню хвилю від смертності від цієї хвороби Україна вийшла на перше місце в Європі. Чи стане краще 2022-го? І від чого залежатиме? Читайте у статті Павла Ковтонюка "Ситуація з COVID-19 в Україні. Прогноз на 2022 рік" у ZN.UA.