UA / RU
Підтримати ZN.ua

Національна поліція остаточно замінить українську міліцію у листопаді

Загальна чисельність поліції буде виводитися з розрахунку 220 поліцейських на 100 тисяч населення.

Міністерство внутрішніх справ прогнозує ліквідацію міліції і повноцінний початок роботи поліції через три місяці, в листопаді.

"Абсолютно новий орган під назвою "Національна поліція" повинен бути у всіх куточках нашої держави через три місяці... З цього моменту перестає існувати міліція як така", - повідомив начальник департаменту юридичного забезпечення МВС України Денис Горбась, зазначивши, що перехідний період, передбачений законом, як раз і триватиме три місяці.

При цьому, за словами Горбася, патрульні поліцейські працюють в юридичному полі і зараз, оскільки формально входять до структури існуючої міліції. Таким чином документи та протоколи,що оформлюються патрульними поліцейськими, а також їх дії мають повноцінну юридичну силу і не можуть бути оскаржені в судовому порядку.

Разом з тим Національна поліція буде функціонально розділятися на кримінальну поліцію (оперативні підрозділи), патрульну поліцію, органи досудового розслідування, поліцію охорони, спеціальну поліцію (виконання завдань на закритих режимних об'єктах) і поліції особливого призначення (спецпідрозділ). Також буде реформована служба дільничних інспекторів.

Загальна чисельність поліції буде виводитися з розрахунку 220 поліцейських на 100 тисяч населення, що складе приблизно 140 тисяч співробітників, уточнив прес-секретар МВС Артем Шевченко.

4 серпня Порошенко підписав закон про поліцію. Документ визначає правові основи діяльності нового відомства..

Верховна Рада прийняла закон про Національної поліції 2 липня. Закон визначає, що національна поліція – це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидіючи злочинності, підтримки публічної безпеки та порядку. Систему поліції складають центральний орган управління і територіальні органи поліції.

Раніше DT.UA писало про те, що трагічні події на Майдані показали нагальність і неминучість кардинальних реформ у правоохоронній системі. Рішення на рівні президента і уряду, коаліційна угоду парламенту демонструють готовність влади до таких змін. У той же час надзвичайний ентузіазм, з яким кияни відгукнулися на заклик МВС по створенню нової патрульної служби в Києві, є індикатором бажання суспільства підтримати та прийняти активну участь у практичних заходах реформи. Позитивну роль у цьому процесі відіграє також широка міжнародна підтримка. Експерти визначили, яким повинен бути закон про національну поліцію.