UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Закарпатті прикордонники затримали дев'ятьох нелегальних мігрантів, які прямували в країни ЄС

Сім афганців прямували до Німеччини, а вихідці з Пакистану заявили, що хотіли потрапити в одну з країн Євросоюзу.

Прикордонники Мукачівського загону в рамках спеціальної операції "Кордон 2015" затримали семеро громадян Афганістану, й ще двох – вихідців із Пакистану, повідомляє прес-служба Держприкордонслужби України.

Сім афганців, як зазначили в прес-службі ДПС, переховувалися в одному із меліоративних каналів, їх виявили неподалік від кордону. "Під час встановлення обставин виявилося, що у затриманих немає документів, але зі слів, вони є вихідцями з Афганістану і намагалися потрапити до Німеччини у пошуках кращого життя", - йдеться в повідомленні.

Нелегальні мігранти були з двома малолітніми дітьми, одній з яких не виповнилося ще й двох місяців.

Крім того, прикордонники Чопського загону затримали ще двох громадян - вихідців із Пакистану, які теж були без документів. "Чоловіків прикордонний наряд зупинив на залізничному вокзалі міста Ужгород. Із пояснень затриманих стало відомо, що кінцевою метою їх подорожі теж мала стати одна з країн Євросоюзу", - йдеться в повідомленні.

Це не перший випадок, коли українські прикордонники затримують нелегальних мігрантів, які намагаються потрапити в країни ЄС. Так, на початку жовтня у Львівській області прикордонники затримали сирійця і 6 громадян Іраку. А в кінці вересня на україно-угорському кордоні затримали шістьох сирійських біженців.

Читайте також: Прем'єр Фінляндії вважає, що криза з біженцями створила "нестерпну ситуацію" в ЄС

Як відомо, країни ЄС зіткнулися з серйозною кризою мігрантів. За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.

Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".