UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Франківщині зіпсували майже 500 доз вакцини Covishield

Це понад 80% усіх втрачених доз в Україні. 

Заступник директора департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА Володимир Дзьомбак заявив, що в регіоні зіпсували майже 500 доз вакцини Covishield. Про це він сказав в ефірі телеканалу "Галичина". 

Він пояснив, що на флаконах з препаратом немає градуювання, тому медики не використовували залишків вакцини, бо вважали, бо їх не вистачить на повноцінні дози. Таким чином від початку вакцинування в області втратили 492 дози - це 84% від всіх втрачених доз в Україні. Наприклад, у Львівській області теж є таке втрати, проте там їх 17. 

"... мобільні бригади, які проводять вакцинацію, вони досить переживали, набираючи в шприц дозу, щоб це була повноцінна доза для того, щоб не знизити дозу і ефект від вакцинації. В даний час додатково проведено навчання ... Це питання вже закрите", - підкреслив він.

Дзьомбак пояснив, нібито коли у флаконі вже залишається одна доза, то в порівнянні з іншими здається, що препарату не вистачить на повноцінне щеплення. 

"І через острах, що буде введена не та доза, то вийшло так, що залишалося у флаконі. Найбільше сприймалося, щоб ці дози не були комусь передані. Тут ніяких зловживань немає", - додав чиновник.

Читайте також: В Україні зареєстрували вакцину AstraZeneca

Нагадаємо, що центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я планує запустити секвенатор для визначення різних штамів коронавірусу цього літа. 

Науковці Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ наголошують на важливості дослідження мутацій коронавірусу у боротьбі з пандемією. В Україні цим поки що не займаються, попри наявність обладнання і фахівців.

Зараз занепокоєння вчених викликають не лише мутації, які роблять вірус стійкішим до дії вакцин, а те, що вірус може плутати великі ділянки свого геному, коли копіює сам себе. Рекомбінація дозволяє вірусу змінюватись небезпечним чином, хоча у подальшому може допомогти знайти ліки від нього.

Аби знизити залежність ефективності вакцин від мутації вірусу, дослідники працюють над так званою універсальною вакциною, яка захищатиме від усіх штамів SARS-CoV-2.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов раніше сказав, що МОЗ планує до кінця 2021 року вакцинувати від COVID-19 не менш як 60% дорослих українців.