UA / RU
Підтримати ZN.ua

На брифінгу ООН по Україні розповіли за проблеми людей, які проживають у зоні конфлікту на сході

Лідер за підривів на мінах, "самий старий гуманітарна криза, обстріли шкіл - такі сумні підсумки кількох років конфлікту.

На брифінгу ООН за проблемами України були оголошені сумні наслідки конфлікту; так, Україна, на сході якої ведуться бойові дії між Збройними силами України та проросійськими терористичними незаконними збройними формуваннями, стала світовим лідером за кількістю жертв підриву на мінах, йдеться в повідомленні Організації Об'єднаних Націй в Twitter.

"Країна стала світовим лідером за кількістю жертв підриву на мінах", – йдеться в повідомленні.


Також зазначається, що гуманітарна криза на сході України є "найстарішою" у світі. Третина з усіх порушених людей (1,3 млн осіб) старше 60 років.


"Із загальної кількості постраждалих в результаті конфлікту людей (4,4 млн) 3,4 млн потребують гуманітарної допомоги і захисту. З них 1,8 млн проживають на непідконтрольних Києву територіях; 0,6 млн на лінії зіткнення; 1 млн – в районах під контролем Києва. Число ВПЛ=1,6 млн", – зазначено в повідомленні.


Безперервні обстріли піддають небезпеці життя, в тому числі, і учнів шкіл. У кожній третій школі непідконтрольних територій учні не відчувають себе в безпеці.


У зоні конфлікту зруйновано понад 40 000 будинків, а 60% внутрішньо переміщених людей просто ніде жити.


Відзначені постійні напади на систему водопостачання та обслуговуючий персонал, за перші 3 місяці цього року зафіксовано 20 таких атак, через це з перебоями і нестачею води стикаються майже три з половиною мільйона чоловік.


І останнє - в зоні конфлікту жахлива ситуація з медичним обслуговуванням. Багато об'єктів медичної інфраструктури зруйновані, не вистачає ліків, більше двох мільйонів людей не мають доступу до медобслуговування.


Читайте також: Лукашенко не бачить альтернативи Мінську для врегулювання конфлікту в Донбасі

Нагадаємо, колишній генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен підготував доповідь, в якій оцінював деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі осіб, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія та Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових в ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив на тому, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює її як "гідну".

Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".