UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС звернулося до українців у Грузії стосовно масових акцій протесту

Громадянам України рекомендують уникати демонстрацій та місць масового скупчення людей у Тбілісі

Міністерство закордонних справ України рекомендує українським громадянам, які перебувають у Грузії, уникати масових протестів, які відбуваються у Тбілісі через намагання влади ухвалити законопроєкт «про іноагентів», що обурює частину грузинського суспільства. 

«У зв'язку з масовими акціями протесту, які тривають у Тбілісі, МЗС рекомендує громадянам України уникати відвідування місць масового скупчення людей в місті, не брати участі у зібраннях, демонстраціях, неухильно дотримуватися правил перебування іноземців у країні, а також враховувати повідомлення ЗМІ та місцевих органів влади», – йдеться у повідомленні МЗС України від третього травня у Facebook.

Читайте також: Президент Грузії заявила, що восени громадяни зроблять вибір між Європою та Росією

МЗС нагадує, що у випадку потрапляння у надзвичайну ситуацію чи у разі виникнення обставин, які вимагають невідкладного консульського реагування, можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» Посольства України в Грузії : +995 595 082 288.

Інші контакти Посольства України в Грузії:

Читайте також: Грузія ставить під загрозу зв'язки з НАТО та ЄС через закон про "іноагентів" — Держдеп США

Нагадаємо, 1 травня парламент Грузії у другому читанні проголосував за законопроект «Про прозорість іноземного впливу», який більш відомий як «закон про іноагентів» (за аналогією з російським законодавством). Після цього у столиці знову вийшли на масову акцію протесту, яка продовжилась сутичками з поліцією, яка застосувала водомети, сльозогінний газ, а також стріляла по мітингувальникам гумовими кулями. Очікується, що незабаром відбудеться голосування у третьому (останньому) читанні. 

Грузинська влада готується до парламентських виборів у жовтні 2024 року. І з підозрою дивиться на Україну, припускаючи, що наша країна заграє з грузинською опозицією.

Про специфіку українсько-грузинських відносин та про те, чому Тбілісі вимагає від Києва видачі колишніх грузинських чиновників, пояснює оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Тріщина між Україною та Грузією збільшилася. Коли ми повернемо нашу дружбу?»