UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС України: Брак води в Криму викликаний мілітаризацією півострова

За ситуацію на півострові несе відповідальність його окупант.

Брак води в окупованому Криму викликаний масованою мілітаризацією півострова Російською Федерацією.

Про це сказав прессекретар Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко агентству "Інтерфакс-Україна".

"Водних ресурсів для побутового використання в Криму достатньо. Проблема загострилася через його масовану мілітаризацію: розвиток військових баз і підприємств військово-промислового комплексу Російської Федерації. Фактично російські військові поставили під загрозу задоволення базових потреб кримського цивільного населення", - підкреслив він.

Також Ніколенко зазначив руйнівний характер політики РФ на окупованих нею українських територіях.

Читайте також: СБУ розслідує поставку німецьких турбін Siemens в окупований Крим

Росія не припиняє спроб перекласти відповідальність за відсутність води на Україну. Ніколаєнко нагадав, що відповідно до норм міжнародного права, Росія як держава-окупант несе повну відповідальність за ситуацію на півострові, а позиція України в цьому питанні залишається чіткою - відновлення постачання дніпровської води в Крим буде тільки після його демілітаризації і деокупацію.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5419 про заборону водопостачання по Північно-Кримському каналу в тимчасово окупований Крим і міста Севастополя. На сайті парламенту зазначено, що документ зареєстрували 29 квітня.

Законопроєкт пропонує змінити ст. 6 Закону України "Про створення вільної економічної зони" Крим "і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України". До неї пропонується додати норму про заборону:

Документ передбачає, що така норма буде діяти до закінчення тимчасової окупації Кримського півострова.

Офіційний Київ і міжнародні партнери України вважають, що за ситуацію з водою на півострові несе відповідальність виключно команда глави Кремля Володимира Путіна. При цьому влада України може розглянути можливість подачі води в окупований Росією Крим в разі виникнення на півострові гуманітарної катастрофи.

Детальніше про те, чим загрожує Україні постачання дніпровської води в Крим, читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для читачів ZN.UA.