UA / RU
Підтримати ZN.ua

МОЗ розробило норми та порядок організації харчування дітей в навчальних закладах

Ляшко закликав долучитися до обговорення відповідного проекту постанови.

Міністерство охорони здоров’я розробило проект постанови “Про затвердження Норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку”, заявив головний санлікар України та заступник очільника МОЗ Віктор Ляшко.

“Для того, щоб зробити крок вперед до організації та впровадження здорового харчування для наших дітей, запрошуємо ознайомитися та долучитися до обговорення положень. Тим паче, що світова тенденція говорить про те, що наші діти стали більше їсти шкідливої їжі і менше рухатися. Тому, необхідно зробити дитяче харчування різноманітним та корисним” - процитували Ляшка у пресслужбі МОЗ. 

За його словами, питання харчування дітей з особливими дієтичними потребами такими як цукровий діабет, непереносимість глютену, лактози, в Україні законодавчо врегулюють вперше. Крім того, проект постанови забороняє закупівлю, реалізацію та пропонування дітям оброблених м'ясних та рибних страв (ковбас, сосисок, заморожених напівфабрикатів тощо), солодких газованих напоїв, енергетичних напої та будь-яких інших напоїв із вмістом доданих цукрів. Документ також обмежує добову кількість солі, цукру, борошняних та кондитерських виробів, жирів. 

Ляшко додав, що окрему увагу приділили організації харчування, згідно з яким керівники закладів освіти, а також дитячих закладів оздоровлення та відпочинку зможуть вибрати найефективнішу модель організації харчування з урахуванням особливостей відповідного закладу. Тобто керівники відповідних закладів зможуть впроваджувати кейтеринг, шляхом здачі харчоблоку закладу в оренду для організації харчування дітей, або власними силами закладу.

Читайте також: Нацслужба здоров'я зобов'язала лікарні забезпечити безкоштовне харчування пацієнтів

Як повідомлялося, на початку року у 25% з 8 тисяч шкільних меню були порушені норми натурального харчування. Тоді у Держпродспоживслужбі зазначили, що недотримання перспективних меню в закладах освіти викликано, зокрема, обмеженим асортиментом продуктів харчування у закладах освіти.

При цьому в минулому році в закладах загальної середньої освіти норми харчування в середньому виконувалися тільки на 64-83%.