UA / RU
Підтримати ZN.ua

МОЗ організовує виїзну вакцинацію літніх людей у селах

Пілотний проєкт запустили в Полтавській області.

Міністерство охорони здоров’я спільно з ВООЗ та з ГО «Батьки за вакцинацію» розпочали пілотний проєкт зі збільшення масштабів вакцинації від коронавірусу серед літніх людей у Полтавській області, інформує пресслужба МОЗ.

Зазначається, що цей  пілотний проєкт з організації виїзних сесій для людей похилого віку в сільській місцевості має на меті перевірити алгоритм організації виїзних сесій для людей похилого віку.

У цьому проєкті беруть участь два села Полтавської області – Гаркушинці та Петрівці – із загальною кількістю населення 2180 осіб, з них половина віком від 60 років. 

Після отримання результатів цього пілотного проєкту буде розглянуто рішення його про масштабування на інші регіони країни. 

Як повідомлялося раніше, віцепрезидентка Світового Банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Бйорде заявила, що Україна використала всі ресурси Світового банку для закупівлі вакцин від коронавірусу, темпи вакцинації залишаються повільними. За її словами, Україна має один із найнижчих показників вакцинації в Європі.

Читайте також: Соціологи дізнались, скільки українців підтримують обов’язкову вакцинацію

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко обіцяв, що до кінця літа повністю імунізованих українців буде щонайменше 5 млн, однак вже в середині серпня стало очевидно, що ця обіцянка залишиться невиконаною.

У МОЗ чергову невиконану обіцянку щодо вакцинації виправдовували тим, що до України постачаються дводонні вакцини, і все могло б вийти, якби для щеплення використовувалася однодозов, до прикладу Johnson&Johnson.

На тлі поширення нового штаму коронавірусу «Дельта», в  багатьох виникає запитання, наскільки ефективно захищають від нього наявні вакцини. Відповідь шукайте у матеріалі Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?» для читачів ZN.UA.