UA / RU
Підтримати ZN.ua

МОЗ оновив список карантинних зон України

Донецька область стала "помаранчевою", а Черкаська "жовтою".

Міністерство охорони здоров'я України присвоїло Донецькій області "помаранчевий" рівень карантину, а Черкаська область стала "жовтою".

Про це свідчать оновлені дані Міністерства охорони здоров'я.

Згідно зі статистикою МОЗ, у Донецькій області перевищено відсоток від епідемічного порогу - 101,5% при нормі 100%.

Одночасно з цим в Черкаській області повернувся до нормального стану коефіцієнт виявлення випадків інфікування - 19,6% при нормі 20%.

Зараз лише одна область України знаходиться в "помаранчевій" зоні, всі інші - в "жовтій".

Шість регіонів відповідають вимогам "зеленої" зони по відсотку від епідпорогу. це:

Щоб визначити, до якої зони слід віднести той чи інший регіон, експерти дивляться на ключові показники:

Раніше Черкаська область знову повернулася в "помаранчеву" зону, інші регіони "жовті".

"Жовта" зона

- передбачає обмеження, які вже діють на території України. Вони були встановлені після зимового карантину, проте є послаблення - дозволяється проведення масових заходів, якщо для однієї людини відведено 4 кв. м площі або зал заповнений на 50%. Зокрема, дозволені відвідування навчальних закладів групами не більше 20 осіб, присутність глядачів на трибунах під час проведення спортивних заходів, але з обмеженнями, робота закладів громадського харчування до 00:00 і т. Д.

"Помаранчева" зона
- попередження бізнесу, місцевої влади, контролюючим органам про те, що може бути введений "червоний" рівень. Його введуть, якщо буде перевищений хоча б один з показників (завантаженість ліжок більш ніж на 75%, низька кількість тестів на коронавірус в регіоні, велика кількість госпіталізацій, виявлення захворювань методом ПЛР понад 20%, зростання числа госпіталізацій).

Читайте також: Арахамія назвав ім'я можливого наступника Степанова на посаді голови МОЗ

В "помаранчевої" зоні діють обмеження "жовтої". Додається заборона діяльності закладів розміщення: хостелів, туристичних баз і т.д., крім готелів; діяльність розважальних закладів та ресторанів в нічний час; планові госпіталізації в лікарнях; прийом нових змін в дитячі табори; робота спортзалів, фітнес-залів, закладів культури; вводиться обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м і не більше 100 людей.

Нагадаємо, Максим Степанов заявляв, що Україна подолала третю хвилю пандемії коронавірусу. За його словами, третя хвиля COVID-19 тривала для України два місяці і стала найбільш смертоносною.

У Київській школі економіки вважають, що спад захворюваності в Україні прискорюється, проте це не остаточний вихід з хвилі захворюваності. Результат впливу свят можна буде побачити тільки в кінці травня. При цьому, згідно з прогнозами KSE, в найближчі два тижні Україна може вийти на перше місце за рівнем смертності від коронавірусу серед великих країн Європи.

У понеділок, 17 травня, в Україні виявили 4 095 нових випадків COVID-19. За минулу добу захворіли 235 дітей і 162 медпрацівники. Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов у Facebook.

Також за минулу добу 999 осіб госпіталізували, 17 751 - одужали, 285 - померли від ускладнень.

За добу було скоєно 61 110 тестувань (зокрема методом ПЛР - 30 693, методом ІФА - 13 378, досліджень швидкими тестами на антиген до SARS-CoV-2 - 17 039). Всього за час пандемії в Україні проведено 9 882 447 ПЛР-тестування.

Також за час пандемії в країні коронавірусів захворіли 2 160 095 осіб, виписано посилання - 1 882 344, летальних випадків - 48 469.

За минулу добу 17 232 особи щеплено проти COVID-19. 948 332 особи щеплено від початку прищеплювальної кампанії, з них отримали 1 дозу - 948 330 осіб, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) - 27 454 особи (з них 2 особи отримали 1 дозу за кордоном).

Хто відповість за злочинну недбалість центральної влади і місцевої в боротьбі з ковідом? Чи є шанс утриматися від падіння в прірву, в яку штовхають країну некомпетентність і безкарність? Про це - в статті Інни Ведерникової та Алли Котляр "За законом природного добору" в ZN.UA.