UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони завершує підготовку Плану оборони України — Таран

План оборони надає президенту право затверджувати його структуру.

Міністерство завершує підготовку Плану оборони нашої держави, повідомив міністр оборони України Андрій Таран у ході форуму "Україна 30. Безпека країни". Також завершується і підготовка Стратегічного оборонного бюлетеню.

"Також був розроблений закон про розвідку, підготовлені зміни до закону про оборону України, про Збройні сили України. Міністерством оборони завершується на сьогодні розробка Стратегічного оборонного бюлетеню та Плану оборони України", - зазначив міністр.

Як відомо, ще в березні минулого року президент Володимир Зеленський затвердив структуру плану оборони України, а також доручив Кабінету міністрів і силовикам розробити його відповідно до цієї структури. Закон про План оборони України, автором якого є Зеленський, набув чинності 25 вересня 2019 року. Він передбачає законодавче врегулювання видання Плану оборони України і надає право президенту затверджувати структуру плану.

Читайте також: Зеленський затвердив стратегію з деокупації Криму

Нагадаємо, що в лютому 2020-го Україна схвалила нову національну програму для інтеграції в НАТО. Програма передбачає як реформи сектора безпеки й оборони, так і демократичні перетворення в Україні. Вона максимально наближена за змістом і принципами до Плану дій щодо членства в НАТО і має таку ж структуру.

Під час форуму "Україна 30. Безпека країни" президент Зеленський заявив про те, що стратегічним курсом України є членство в Євросоюзі й НАТО. Гарант сподівається отримати в червні "потужний сигнал" від Альянсу.

В останні місяці Офіс президента і МЗС стали активно підіймали питання надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). 1 грудня 2020 року міністр оборони Андрій Таран заявив, що Україна сподівається отримати ПДЧ на саміті Альянсу.

Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка "Обіцяного тринадцять (?) років чекають".