UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністр оборони підтвердив відмову України від ракетного комплексу "Сапсан": 200 млн грн витратили неефективно

Міністр Лебедєв сподівається, що "правоохоронці дадуть правову оцінку цьому факту". Глава Міноборони заспокоює: Україна розробила альтернативний проект ракетного комплексу навіть з кращими характеристиками, ніж у "Сапсан".

Міністерство оборони дійсно відмовилося від розробки проекту ракетного комплексу "Сапсан". Це підтвердив на брифінгу в середу, 26 червня, міністр оборони Павло Лебедєв.

Він констатував, що проект закрито через неефективне використання бюджетних коштів, і висловив сподівання, що правоохоронці дадуть правову оцінку цьому факту.

"Ми відмовилися від "Сапсана" з тієї причини, що за кілька років це підприємство витратило 200 з гаком млн грн і не видало не тільки дослідний зразок за 5 років, але навіть і проектну документацію", - сказав Лебедєв, якого цитують "Українські новини".

zn
Міноборони заморозила розробку ракетних комплексів "Сапсан"

За словами глави Міноборони, інше підприємство військово-промислового комплексу, назву якого він не уточнив, розробило альтернативний проект ракетного комплексу з кращими характеристиками, ніж у "Сапсан". Він спрогнозував, що перший дослідний зразок за альтернативним проектом буде випущений до кінця 2013 року або в 2014 році.

Як відомо, ОТРК "Сапсан" є одним з трьох головних пріоритетів переозброєння української армії (поряд з Ан-70 і корветом) до 2016 року.

Нагадаємо, раніше DT.UA повідомило, що Міноборони перестало фінансувати проект на розробку оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК) "Сапсан", незважаючи на наявність всіх затверджених програм та нормативно-правових документів для створення ракети. Але, тим не менш, на даний момент немає навіть техпроекту.

Фахівці ДКБ "Південне" на умовах анонімності підтвердили DT.UA: військове відомство проект не фінансує, заблокувавши його "на рівні виконавців".

Втім, підприємства космічної галузі намагаються врятувати проект створення оперативно-тактичних ракет для України. Так, зараз подібна ракета створюється, але вже в інтересах іноземного замовника. А за рахунок завершення дослідно-конструкторських робіт за проектом "Грім" (так називається експортна версія) просунеться і "Сапсан". Для іноземних держав передбачена дальність до 280 км, українська версія буде мати модернізацію до 500 км. При цьому у КБ "Південне" прогнозують, що "Грім" з'явиться раніше за "Сапсан", при цьому обидві ракети повинні бути за характеристиками "ніяк не гіршмим за російського "Іскандера".

Контроль проекту "Сапсан" забезпечувало Державне космічне агентство україни (ДКА) України, а головним розробником комплексу було призначено конструкторське бюро (КБ) "Південне". Окрім того, у проекті брали участь 70 українських підприємств, включаючи "КрАЗ" і "Південмаш". У квітні 2011 року голова ДКАУ Юрій Алексєєв заявив, що КБ "Південне" вже захистило ескізи проекту, і додав, що випробування нового ракетного комплексу планується почати вже в 2015 році.

На початку 2012 року Алексєєв оголосив, що "Сапсан" надійде на озброєння України у 2017 році. При цьому він додав, що у 2012 році має розпочатися фінансування проекту. В цілому розробка ракетного комплексу "Сапсан" оцінювалася у 3,5 млрд грн. Технічні характеристики комплексу не розкривалися.

Проект "Сапсан" стартував у 2007 році, проте його реалізація періодично припинялася через серйозну нестачу фінансування. Спочатку планувалося ухвалити новий комплекс на озброєння ще в 2011 році. У 2011 році РНБОУ присвоїв "Сапсану" (поряд з перспективним військово-транспортним літаком Ан-70 і корветом проекту 58250) пріоритетний статус. У 2012 році на проект "Сапсана" планувалося витратити 105,5 мільйона гривень.

Комплексами "Сапсан" міністерство оборони України планувало замінити всі застарілі оперативно-тактичні ракетні комплекси "Скад". Зняття останніх з озброєння планується провести в 2015-2016 році. !zn

Читайте також:

На реформування української армії піде п'ять років і 131 млрд грн

Росія успішно випробувала нову балістичну ракету - "вбивцю ПРО"

Україна готує серійне виробництво модернізованого "Руслана"