Миколаївська область всього добу побула в безпечній "жовтій" зоні карантину через пандемію коронавірусу. Уже в п'ятницю її повернули до "помаранчевої" зони.
У Миколаївській області перевищено коефіцієнт виявлення випадків інфікування, свідчать дані Міністерства охорони здоров'я.
В області добовий коефіцієнт виявлення нових випадків складає 20,6% при нормі не більше 20%. Таким чином, регіон став єдиним у "помаранчевій" зоні карантину, а також єдиною областю України, в якій перевищені показники по COVID-19.
За інформацією МОЗ дев'ять регіонів за показником відсотка від епідемічного порогу відповідають "зеленій" зоні карантину. це:
- Київ,
- Волинська,
- Закарпатська,
- Київська,
- Львівська,
- Миколаївська,
- Полтавська,
- Хмельницька,
- Чернігівська область.
Напередодні разом з Миколаївською в "жовту" зону карантину МОЗ переніс Черкаську область.
"Помаранчева" зона вважається проміжною і серйозних обмежень в ній не вводять.
Україна повністю перейде в "зелену" зону, якщо не менше 13 регіонів будуть показувати менш як 50% від епідемічного порогу захворюваності на грип та ГРВІ, а коефіцієнт виявлення інфікування по всій країні стане менше ніж 5%.
Нагадаємо, в Україні за 13 травня виявили 7 562 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Днем раніше було виявлено 6 813 випадків, повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.
За весь час пандемії в Україні ковідом захворіли 2 143 448 осіб. Станом на 13 травня в країні 263 227 активних випадків хвороби.
У четвер госпіталізували 2 195 осіб, ще 15 958 осіб одужали, 287 - померли. За весь час пандемії в Україні одужали 1 832 601 особа, померло - 47 620.
Також раніше в Національній академії наук України вважають, що реальна кількість смертей від коронавірусу за 2020 рік в Україні втричі перевищує офіційні дані Міністерства охорони здоров'я.
НАНУ представила дані про зразкову смертності від коронавірусу і кількість летальних випадків від COVID-19 варіюються від 90 до 110 тисяч.
Також повідомлялося, що в Сумах, Черкасах, Хмельницькому та Кропивницького влада ухвалила рішення, що школярі будуть вчитися в червні 2021 року.
Вважається, що головна наша захист від ковіду - антитіла. Але виявляється, захищають від ковіду не вони. А що? Читайте в інтерв'ю Оксани Онищенко з патофізіологом Віктором Досенко для читачів ZN.UA.