UA / RU
Підтримати ZN.ua

Медійники звинувачують Наталію Гуменюк у забороні висвітлювати злочини РФ і вимагають її звільнення

Зокрема журналісти вказують, що її дії негативно вплинули на обороноздатність півдня України.

Група медійників просить усунути з посади очільницю об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталію Гуменюк, оскільки вона нібито перешкоджає роботі журналістів і забороняє висвітлювати воєнні злочини росіян.

Відповідне звернення направили до Головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, міністра оборони України Рустема Умєрова та начальника Генштабу ЗСУ Анатолія Баргилевича. Серед перших підписантів є «Медіарух» – об’єднання журналістів провідних українських ЗМІ, розслідувачів та експертів громадських організацій, членами якого є «Дзеркало тижня».

Медійники підкреслюють, що людина, яка керує комунікаціями під час війни, повинна володіти адекватними професійними навичками для спілкування з медіа, розуміти важливість висвітлення подій із фронту, необхідність документування та привернення уваги до злочинів Російської Федерації, а також уникати невиправданих обмежень, які перешкоджають роботі журналістів.

Читайте також: Правозахисники та громадські організації закликали владу припинити переслідування журналістів-розслідувачів та активістів

Також вимагається забезпечити доступ журналістів до районів Херсонщини та сусідніх регіонів, де відбуваються ключові події, враховуючи вимоги наказу №73 Головнокомандувача ЗСУ.

Як приклад, у тексті вказана заборона доступу на Херсонщину до підтоплених міст і сіл у день підриву Каховської гідроелектростанції, коли світові ЗМІ переповнювалися звітами російських «воєнних кореспондентів», оскільки інформація з нашого боку була майже відсутня.

У заяві стверджують, що Гуменюк вимагала не фіксувати страждань українців в селах, де внаслідок підриву гідроелектростанції зникла вода, та забороняла знімати дно водосховища, що висохло. Крім того, журналістам доводилося ризиковано перетинати мінні поля, щоб звітувати про воєнні злочини росіян в щойно звільнених селах Херсонщини й Миколаївщини, оскільки отримати офіційний дозвіл на доступ до цих територій через блокпости за адекватний термін було неможливо.

«Доступ до цих територій Гуменюк невиправдано довго блокувала і це нанесло непоправні інформаційні наслідки для України. Її дії призвели до зниження уваги громадськості, що негативно вплинуло на обороноздатність регіону та отримання міжнародної підтримки для громад. Вимагаємо замінити її на компетентнішу людину і не допускати Гуменюк до будь-якого керівництва комунікаціями», ‒ йдеться у зверненні.

Раніше спільнота «Медіарух» зверталася до вищого військово-політичного керівництва країни з вимогою відкрити кримінальну справу на працівників Служби безпеки України, а також територіального центр комплектування та соціальної підтримки Солом'янського району через інцидент із журналістом «Слідства.Інфо» Євгенієм Шульгатою, який розслідував корупцію серед працівників спецслужби.