UA / RU
Підтримати ZN.ua

Масові обшуки у Криму: правозахисники розповіли, де утримують всіх затриманих

Усім затриманим кримським татарам закидають нібито організацію або участь у діяльності терористичної організації.

Активісти "Кримської солідарності" встановили місця утримань та кримінальні статті, які інкримінують кримським татарам, затриманим під час масових обшуків, влаштованих російськими силовиками в анексованому Криму 27 березня, повідомляють "Крим.Реалії" із посиланням на дані, отримані в громадському об'єднанні.

Так, у СІЗО №4 у місті Шахти (Ростовська область, РФ) утримуються: Тофік Абдулгазієв, Алім Карімов, Яшар Муедінов та Іззет Абдуллаєв. Проти них фабрикують справу за ч. 2 статті 205.5 КК Росії (участь у діяльності терористичної організації).

У СІЗО №1 у Ростові-на-Дону (Ростовська область, РФ) утримуються: Владлен Абдулкадиров, Білял Адилов, Осман Аріфмеметов, Фарход Базаров, Аким Бекіров, Сервет Газієв, Сейтвелі Сейтнабдієв і Рустем Шейхалієв. Проти них фабрикують справу за ч. 2 статті 205.5, Фарходу Базарову – за ч. 1 цієї ж статті (організація діяльності терористичної організації).

У СІЗО №4 Ростова-на-Дону утримуються: Ремзі Бекіров, Різа Ізетов, Шабан Умеров і Руслан Сулейманов. Проти них фабрикують справу за ч. 1 статті 205.5 КК РФ (організація діяльності терористичної організації).

У СІЗО №5 Ростова-на-Дону утримуються: Джеміль Гафаров, Ерфан Османов і Асан Янік, незаконно обвинувачені за ч. 2 статті 205.5 Кримінального кодексу РФ.

У СІЗО №2 в Таганрозі (Ростовська область, РФ) утримуються: Меджіт Абдурахманов, Енвер Аметов, Сейран Муртаза і Рустем Сейтхалілов, незаконно обвинувачені за ч. 2 статті 205.5 КК РФ.

Нагадаємо, 27 березня співробітники ФСБ РФ і Росгвардіі провели незаконні обшуки та затримання у будинках 25 кримських татар в анексованому Криму. Переважна більшість обшуків проводилася в окупованому Сімферополі, у межах фабрикованої російськими окупантами "справи Хізб ут-Тахрір".

Затримали понад 20 осіб. Трьох із них – Османа Аріфмеметова, Ремзі Бекірова та Владлена Абдулкадирова – у російському Ростові-на-Дону, куди вони приїхали знімати "суд" над політв'язнями. Підконтрольний окупантам "суд" заарештував затриманих, їх вивезли з Криму на територію РФ.

В ЄС висловили стурбованість повідомленнями про обшуки та затримання в анексованому Криму та закликали окупаційну владуприпинити репресії проти кримських татар.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".