Згідно з поетапним планом вакцинація від коронавірусу почнеться в лютому, і COVAX підтвердив надходження перших 117 тис. доз вакцини Pfizer.
Про це повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі "Прямого", передає Укрінформ.
"Так, дійсно, механізм COVAX підтвердив, що в Україну прийде 117 тисяч доз вакцини м + РНК, тобто виробника Pfizer, яка дозволена Всесвітньою організацією охорони здоров'я для використання в екстрених умовах. Пізніше Україна може ще додатково звертатися до COVAX і отримувати Pfizer, але це вже буде наступна поставка - в середині квітня", - сказав Ляшко.
Він підтвердив, що вакцинація в Україні почнеться з медиків, що працюють безпосередньо з хворими COVID-19.
"Наступний етап - це працівники екстреної медичної допомоги, в першу чергу - це диспетчери, а в другу чергу - це бригади, які виїжджають на виклики хворих COVID", - розповів головний санлікар країни.
За словами Ляшка, другу партію COVID-вакцин виробника AstraZeneca Україна очікує до кінця другого кварталу.
"Надалі ми очікуємо від 2,5 до майже 4 мільйонів доз до кінця другого кварталу вакцини AstraZeneca, яка повинна вже десь на цьому тижні отримати також прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров'я. І чекаємо підписи міністром охорони здоров'я договорів, які вже проводить міжнародна організація, і де вони повинні з'явитися, по поставці вакцини за бюджетні кошти ", - додав Ляшко.
При цьому Ляшко категорично відкинув можливість поставки в Україну російської вакцини "Супутник V", навіть в разі проходження всіх стадій випробувань і офіційної реєстрації в світі.
Раніше голова МОЗ Максим Степанов повідомив, що перший етап вакцинації українців від коронавірусу стартує в середині лютого, а другий етап вакцинації запланований на березень. Степанов запевнив, що Україна отримає 910 тисяч доз вакцин, в тому числі 210 тисяч доз від Pfizer в рамках глобальної ініціативи COVAX. За його словами, українці отримають паспорти про проведення протівоковідної вакцинації, за прикладом європейців, які проживають в Євросоюзі.
Починаючи з весни 2020 року, Максим Степанов декларував, що веде переговори з виробниками вакцин. За цей час до грудня минулого року забезпечити населення вакцинами змогли не тільки багаті Канада, США і країни ЄС. Договори на передзамовлення зробили висновок, наприклад, Еквадор, Коста-Ріка, Панама, Ліван, Перу, Філіппіни, Марокко.
Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редактора розділу “Соціум”Алли Котляр “Антиділа”.