UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ляшко розповів про міжнародні сертифікати про вакцинацію: як виглядають та де отримати

Український аналог повністю відповідає європейським вимогам. 

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію в Україні можна отримати в сімейного лікаря. Про це в ефірі телеканалу 1+1 розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. 

"Міжнародні сертифікати про проведення вакцинації сьогодні доступні. Ви звертаєтеся до свого сімейного лікаря або лікуючого лікаря після того, як вам провели щеплення два рази вакциною проти COVID-19. У нас всі вакцини визнані ВООЗ, тому на кожну з них сімейний лікар вам видасть міжнародний сертифікат про проведення вакцинації", - йдеться в повідомленні. 

Ляшко пояснив, що деякі лікарі вважають, ніби цей документ повинен бути надрукований лише на жовтому папері. Проте це не так.

"Не на жовтому бланку, як шукають. А роздруківка з печаткою лікаря і закладу. Все. Це міжнародний сертифікат, який визнається, оскільки він передбачений міжнародними медико-санітарними правилами", - сказав Ляшко.

Міністр пояснив, що додатково Європа ввела ковідний електронний сертифікат. Проте Україна розробила свій аналог. Вже зараз він повністю відповідає вимогам ЄС, що підтвердила технічна експертиза. 

"Зараз завершується бета-тестування, дошліфовуються юридичні аспекти, і в українців буде ковідний сертифікат, аналогічний тому, що в ЄС. Тому нам для подорожей не потрібний буде міжнародний сертифікат, ми подорожуватимемо по електронному документу", - сказав Ляшко.

Читайте також: Що робити, якщо в електронній системі немає запису про проведену вакцинацію від COVID-19 – пояснює МОЗ

1 липня в Україні почалось бета-тестування COVID-сертифікатів – долучитися можуть люди, які вже отримали дві дози вакцини. Цього ж дня в Європейському союзі набув чинності регламент щодо цифрових сертифікатів COVID-19: він забезпечує громадянам і резидентам ЄС можливість безперешкодно пересуватися по всій території Євросоюзу і шенгенського простору.

У паперовому вигляді український COVID-сертифікатпланують видавати з осені.

Детальніше про вакцини у боротьбі з новими штамами коронавірусу читайте у статті Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?».