UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ляшко розповів, якою буде тривалість імунітету після щеплення від коронавірусу

Україна в рамках глобального механізму щодо доступу до вакцин від коронавірусу COVAX отримає понад 8 млн доз.

Головний санітарний лікар України і заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко повідомив, що у людей, які зроблять щеплення від коронавірусу, імунітет орієнтовно може зберігатися мінімум 6-9 місяців, передає ТСН.ua.

Крім того, клітини імунітету людини зможуть запам'ятовувати вірус і забезпечувати захист всьому організму після введення препарату.

"Я хочу, щоб вона (вакцина від коронавірусу - ред.) прийшла якомога швидше, але не все залежить від мене... Зараз говорити про тривалість імунітету рано, але вона буде як мінімум на 6-9 місяців. Але, я думаю, вона буде значно більше тримати. Питання в тому, що наявність антитіл після комплексу щеплень, який проводиться, тому що зараз всі вакцини, які наближаються до реєстрації, вони передбачають дворазове введення", - пояснив Віктор Ляшко.

Він пояснив, що спочатку треба зробити одне щеплення, потім через три тижні - друге. Потім формуються антитіла, які показують, що є імунна відповідь.

"Після цього антитіла зникають, але це не означає, що не буде в організмі імунної відповіді і він досить довго на клітинному рівні пам'ятатиме коронавірус як інфекційний збудник, тому імунітет, впевнений, буде триматися довше, ніж три місяці", - сказав Ляшко.

У той же час, за його словами, Україна в рамках глобального механізму щодо доступу до вакцин від коронавірусу COVAX отримає понад 8 млн доз.

"Про українську (вакцину від коронавірусу - ред.) зараз не говоримо. Говоримо про ті, які вже наближаються до реєстрації. Тобто вже пройшли третю клінічну стадію і опублікували результат. І ми повинні говорити, що є механізм COVAX, в рамках якого Україна отримає безкоштовно 8 млн 300 тисяч доз вакцини, там свій портфель вакцин ", - зазначив Ляшко.

За його словами серед компаній, з якими Україна також веде переговори про вакцинах, AstraZeneca (розробляє вакцину разом з Оксфордським університетом), Novavax (США) та інші виробники.

"І плюс ведуться про закупівлі з усіма виробниками, які сьогодні вже почали процедуру реєстрації вакцини. Або наближаються", - резюмував санлікар.

Читайте також: Вакцина від коронавірусу буде в Україні на початку березня - Радуцький

Клінічні випробування вакцин від коронавірусу добігають кінця. Наприкінці листопада компанії Pfizer/BioNTech і Moderna підняли фондовий ринок і надії людей новиною про те, що їхні вакцини ефективні на 95%.

Ближче до кінця місяця стало відомо, що вакцину від компанії Pfizer почали поширювати в Європі та США, попри те, що офіційний регулятор досі не зареєстрував її. Імовірно, саме цей препарат стане першим на європейському ринку.

Отже, кампанії з вакцинації від COVID-19 у різних країнах можуть розпочатись вже найближчим часом. Деякі країни вже почали підготовку до них, інші продовжують переговори з виробниками вакцин. Втім аналітики прогнозують, що до кінця наступного року більшість населення Землі буде матиме щеплення від коронавірусу.

ЮНІСЕФ домовляється про оперативну доставку препарату 92 країнам світу в рамках ініціативи COVAX. А лідери G20 домовилися сприяти справедливому поширенню вакцин, ліків і тестів від COVID-19 в усьому світі, щоб найбідніші країни не залишились осторонь.

Детальніше про те, коли почнеться і як готуються в різних країнах світу до вакцинаці, читайте в спеціальному матеріалі ZN.UA.