UA / RU
Підтримати ZN.ua

Літня небезпека: що робити при тепловому ударі

Зараз в Україні фіксують аномально високі температури.

З перших днів липня, як і попереджали синоптики, в Україну прийшла аномальна спека. В цей час є високий ризик отримати тепловий удар. Фахівці компанії FAST, яка займається проведенням тренінгів з надання першої допомоги, розповіли, як діагностувати тепловий удар та як допомогти людини, яка його отримала.

Читайте також: Важливо знати: як допомогти домашнім тваринам у спеку

Тепловий удар — це невідкладний стан, викликаний високою температурою навколишнього середовища, що спричиняє системні розлади у постраждалого. Він може виникнути у будь-кого, незалежно від фізичної підготовки та віку.

Симптоми теплового удару

Тепловий удар може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, зокрема до серцевого нападу.

Певні захворювання можуть заважати людині відчувати зміни температури та реагувати на них. До таких захворювань відносяться:

Як запобігти тепловому удару

Пийте регулярно воду

Це допоможе уникнути зневоднення. Відчуття спраги не завжди є надійним індикатором дегідратації. В спеку ваше тіло може втрачати велику кількість рідини через потовиділення, навіть якщо ви не відчуваєте спраги. Додайте також у раціон більше овочів та фруктів.

Робіть перерви

Відпочивайте у затінених або прохолодних місцях. За можливості використовуйте вентилятори або кондиціонери.

Оберіть легкий, світлий та дихаючий одяг

Також використовуйте головні убори та сонцезахисні окуляри для додаткового захисту.

Перша допомога при тепловому ударі

Під час постійних відключень світла у українців немає можливості користуватися кондиціонерами вдома. Нагадаємо, як охолодити приміщення без кондиціонера.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!