Ухваленим за основу проєктом Закону України «Про обіг цивільної вогнепальної зброї» №5708 та пов’язаним із ним проєктами змін до Кримінального кодексу України і Кодексу України про адміністративні правопорушення №5709 право на носіння травматичної зброї пропонують надати усім цивільним особам. Як пише у своєму матеріалі для ZN.UA «Чого очікувати від ухвалення законопроєкту про зброю?» заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий, логіка цієї концепції полягає в тому, що травматичної зброї цілком достатньо для ефективного цивільного самозахисту.
Відповідно до чинного законодавства, право на цей вид зброї має обмежене коло суб’єктів: поліцейські, особи, звільнені зі служби в поліції, колишні працівники міліції, працівники суду, правоохоронних органів та їхні близькі родичі, особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві, народні депутати України, члени громадських формувань з охорони громадського порядку та державного кордону, військовослужбовці, окремі державні службовці й журналісти.
«Вогнепальну зброю в мирний час нечасто застосовують із метою самозахисту, адже в таких випадках доволі легко допустити перевищення меж необхідної оборони чи крайньої необхідності, за що передбачено кримінальну відповідальність. Натомість травматичний пістолет, який за правомірного застосування є аналогом гумового кийка, не створює такої високої загрози життю людини, як бойовий, а тому навіть його неправомірне застосування або використання з перевищенням меж самооборони має істотно нижчий ризик каліцтва або летального наслідку», - пояснює таку пропозицію змін до законодавства замглави МВС.
Чи готовий парламент в умовах воєнного стану ухвалити прийнятий напередодні широкомасштабного вторгнення Росії в Україну законопроект про обіг цивільної вогнепальної зброї та які зміни він передбачає читайте у повному тексті матеріалу.