UA / RU
Підтримати ZN.ua

Клімкін закарпатським угорцям: дороги назад щодо мови навчання немає

Мова йде не про асиміляцію угорців, а про розширення можливостей їхньої реалізації в Україні, нагадав він.

Україна не переглядатиме законодавство у частині мови навчання національних меншин і не відмовиться від намірів принести "більше України" на Закарпаття, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільній прес-конференції із головою товариства угорців України, народним депутатом Василем Брензовичем в Ужгороді, повідомляє "Європейська правда".

"Дороги назад у нас немає, зокрема щодо (мови) навчання", - підкреслив він.

І наголосив на тому, що мова про асиміляцію закарпатських угорців не йде. За словами міністра, "ніхто не хоче, щоб угорці були "менш угорцями". "Вони повинні залишатися угорцями, але отримати додаткові шанси, які дає знання української мови, знання країни, в якій вони живуть", - пояснив голова МЗС України.

При цьому мова про повне переведення освітнього процесу на українську мову не йде, значна частина предметів викладатиметься угорською. "Мова йде про краще викладання української мови, а також про обмежене коло предметів українознавчого спрямування", - додав Клімкін.

"Є міфологія про антиугорьскі настрої на українських каналах. Я пояснив, що це за визначенням не так", - розповів міністр про перебіг розмови на зустрічі з представниками угорської меншини.

Влада Угорщини вважає, що угорці за кордоном мають право на угорське громадянство й автономію, і жорстко впроваджують цю політику. Цей курс знаходить підтримку у виборців, але не у сусідів Угорщини.

Конфлікт із Києвом через статус угорців Закарпаття – не виняток у відносинах Будапешта із сусідніми країнами. Вимагаючи розширення прав угорської меншини, Угорщина конфліктує у цьому питанні зі Словаччиною та Румунією.

Докладніше про угорсько-українське протистояння читайте у статті Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".