UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Київводоканал" спростував інформацію про промивку мереж хлором з п'ятниці до понеділка

Фейки про нібито промивку мереж хлором у потрійній концентрації протягом декількох днів розповсюдили у низці міст.

У компанії "Київводоканал" повідомили про те, що розповсюджена інформація у соцмережах про нібито промивку мереж хлором у потрійній концентрації з п'ятниці до понеділка не відповідає дійсності. Зазначається, що подібні фейки сьогодні розповсюджували також у Харкові, Кропивницькому та Одесі.

"Промивка мереж, які обслуговує "Київводоканал" відбувається виключно за графіком, узгодженим зі всіма службами міста. Більш того, про цей захід заздалегідь обов'язково повідомляються всі мешканці, чиї будинки потрапляють у зону промивки через офіційний сайт "Київводоканалу", ЗМІ, соціальні мережі, оголошення на дверях під'їздів", – йдеться у повідомленні на сайті компанії.

"Київводоканал" наголошує, що промивання виконується протягом шести годин виключно вночі із випуском промивочної води в каналізаційну систему, тобто без подачі в будинки. Після проведення робіт воду беруть на аналіз і тільки після отримання результату приймається рішення щодо подачі води у внутрішньобудинкову мережу, заявили у компанії.

Повідомляється також, що згідно із графіком "Київводоканал" проводитиме планову профілактичну промивку мереж в Святошинському районі. Профілактична промивка буде проводитися в ніч з 30 на 31 серпня, з 23:00 до 06:00. У зону робіт потраплять мережі по вул.: Зодчих, Гната Юри, Героїв Космосу, Жмеринській, Тулузи, Булгакова, Потапова, Кучера, Покотила, Сім'ї Сосніних, Корольова, Курбаса, Жолудєва, Симиренка, Ромена Ролана; проспект Корольова; бульвар Кольцова.

Упродовж виконання робіт не рекомендується користуватися водою з крану для приготування їжі та санітарно-гігієнічних потреб.

Нагадаємо, що у червні найбільший виробник хлору та соляної кислоти "Дніпроазот" повідомив, що призупиняє виробництво. На підприємстві пояснили таке рішення занадто високими цінами на газ. В уряді назвали рішення підприємства спекуляцією і пригрозили санкціями. Також АМКУ заявив, що може оштрафувати підприємство на 10% річного прибутку за відмову продавати хлор.

Пізніше "Дніпроазот" погодився відновити виробництво рідкого хлору за умови підвищення його вартості.