UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київського перукаря регулярно викликають на допити у справі Пола Манафорта

На вкрадений паспорт чоловіка зареєстрували фірму, яка перераховувала гроші на рахунки американського політтехнолога.

На вкрадений у 2006 році у Донецьку паспорт київського перукаря Євгена Касєєва зареєстрували кілька фірм, через які, в тому числі, виводили гроші "чорної бухгалтерії" Партії регіонів для американського політтехнолога Пола Манафорта. І хоча чоловік повідомив про зникнення документів ще 12 років тому, з кінця 2017 року його неодноразово викликали на допити у справі в Генпрокуратуру та СБУ.

У інтерв'ю BBC Україна Євген Касєєв розповів, що дізнався про існування Пола Манафорта та звинувачення проти нього вкінці 2017 року, коли його викликали на допит в Генпрокуратуру.

"Показали документи, підписані нібито мною - про переказ коштів, про закупівлю якоїсь електронної техніки - тоді я про це дізнався. Коли я їхав вже додому з прокуратури, то вирішив почитати, що це за справа і куди мене приписали з тим вкраденим паспортом", - розповів Касєєв.

При цьому чоловік зазначив, що вперше про незаконно зареєстровану фірму на свій викрадений паспорт він дізнався ще в 2008 році, коли його викликали в податкову інспекцію через несплату 300 млн гривень податків.

"І тоді мене по повній допитували, взяли зразок почерку, підпису. Викликали також в СБУ. В 2011 році мене викликали в податкову з приводу діяльності фірми April Limited. Вона досі існує, хоч я писав щодо цієї компанії заяви, але її ніхто не закрив. Я той викрадений паспорт у 2013 році вніс до державного реєстру втрачених документів, аби на нього більше нічого не відкривали", - зазначив він, і зауважив, що всі документи про втрату паспорта оформив відразу після пограбування квартири

Водночас американські слідчі особою Касєєва не цікавились, а на останній допит в українську Генпрокуратуру він ходив взимку цього року. При цьому чоловік додає, що боїться стати цапом відбувай лом для українських правоохоронних органів.

"Мені страшно з точки зору нашої судової системи. Адже у цій справі фігурує колишня влада, замішані злочинні групи і все може бути", - зазначив він.

Зазначимо, що ім'я Євгена Касєєва вперше з'явилося в журналістському розслідуванні у 2017 році. У тексті Сергія Лещенка мова йшла про те, що офшорна компанія Neocom Systems Limited, зареєстрована на ім'я Касєєва, буцімто, перераховувала політтехнологу Полу Манафорту сотні тисяч доларів.

Нагадаємо, 21 серпня суд присяжних визнав американського політтехнолога Пола Манафорта винним за вісьмома пунктами з 18. Манафорт став першим із колишніх помічників Трампа, хто постав перед судом за обвинуваченнями в банківському та податковому шахрайстві.

Раніше спеціальний прокурор Роберт Мюллер заявив, що скандально відомий екс-голова штабу Трампа, політтехнолог Пол Манафорт, який працював на колишнього президента України Януковича, своїми трудами на благо режиму заробив в Україні понад $ 60 мільйонів.

Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнеру Ріку Гейтсу висунули обвинувачення по 12 пунктах, згодом Гейтс дав свідчення проти партнера.

Їх обвинувачують у "змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей у межах закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів по закордонних банківських рахунках". Левова частка обвинувачень також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.