UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київ піднявся на п'яте місце в десятці міст світу з найбруднішим повітрям

Негативні показники зберігаються не перший день.

У столиці України зафіксовано один з найвищих показників забруднення повітря в світі.

Про це свідчать дані порталу Iqair, що відслідковує рівень забруднення повітря в режимі реального часу.

Станом на 9:15 столиця України була на 8 місці в рейтингу, на першому виявився Лахор (Пакистан).

Станом на 10:30 ранку столиця України виявилася вже на п'ятому рядку анти рейтингу.

Скріншот з сайту iqair.com

Індекс Києва становить 202 при нормі 50. Рівень забруднення повітря в столиці характеризується як "дуже шкідливий". При такому рівні атмосферного забруднення людям із захворюваннями органів дихальної системи радять одягати респіратори, в приміщеннях закривати вікна і включати очищувачі повітря, а також виключити спортивні заняття на повітрі.

Читайте також: Окупанти поставили Донбас на межу ядерної катастрофи - Кравчук

Напередодні в Києві був зафіксований один з найвищих показників забруднення повітря у світі.

10 лютого повідомлялося, що Київ увійшов до топ-20 міст з найбруднішим повітрям у світі.

Концентрація шкідливих речовин в повітрі майже у два рази вище норми, свідчать дані порталу Iqair, який в онлайн-режимі відстежує рівень забруднення повітря.

Раніше Верховна Рада України прийняла Закон № 3755 щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж.

Так, відповідно до закону в Україні посилюється адміністративна відповідальність за порушення правил пожежної безпеки та збільшується розмір санкцій, які передбачаються за вчинення адміністративних правопорушень у сфері дотримання норм і вимог пожежної безпеки.

Зміни в закон передбачають підвищення, наприклад, за порушення правил експлуатації електричних станцій і мереж - до 100-200 н.м. доходів, 200-300 н.м. для посадових осіб (зараз вона становить від одного до п'яти мінімумів для громадян, до 10 - для посадових осіб).

Уряд України продовжує відкладати виконання плану зі скорочення викидів. Детальніше в матеріалі "Чисте повітря з відстрочкою".