UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хворих на коронавірус середнього віку майже стільки ж, скільки людей із груп ризику

Ковід більше не «обирає» лише певну вікову групу.

Серед хворих на коронавірус COVID-19 людей віком 30-39 років стільки ж, скільки 60-69 річних і майже стільки ж - скільки людей у віковій групі 40-49 років, свідчать дані Ради національної безпеки і оборони (РНБО).

Так, станом на неділю, 29 листопада, 17,8% хворих зафіксовано у віковій групі 30+, ще 17,3% - у групі 60+ і трохи більше - 18,7% - серед людей, старших за 40. Майже чверть хворих - 21,6% - фіксується у групі 50-59 років.

Водночас смертність вища серед людей, старших за шістдесят (31,3%), на другому місці - люди віком 70-79 років (28%), на третьому і четвертому - представники вікових груп 50+ та 80+ (15,1 і 16,6% відповідно).

Смертність серед людей середнього віку, від 30 до 49 років, коливається в межах 1,7-5%.

Читайте також: Українські фахівці підготували поради для хворих на ковід і тих, хто боїться захворіти

За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні завантажені 52% ковідних ліжок, водночас менше половини з них мають підключення до кисню. Крім того, не вистачає обладнання, включно з кисневими концентраторами.

ZN.UA неодноразово писало про те, наскільки неефективно витрачаються гроші Фонду боротьби з COVID-19. Так, з 14 млрд, виділених на боротьбу з коронавірусом, МОЗ витратив лише 4,7 млрд. Цих грошей вистачило б для оснащення опорних лікарень кисневими концентраторами і підвищення охоплення тестуванням до європейських показників.

Натомість частину грошей витратили на ремонт доріг в рамках програми «Велике будівництво». Тепер же центральна влада знову просить мерів допомогти з фінансуванням боротьби з пандемією, хоча дві третини всіх державних антіковідних витрат  профінансовані коштом регіональних бюджетів.

Докладніше про провали уряду на фронті боротьби з пандемією COVID-19 і про те, чому Україні не допоможе «карантин вихідного дня», читайте у статті Юлії Самаєвої «Анархія - мати епідемії» у ZN.UA.