UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канада та Франція закликали покарати винних у смерті Катерини Гандзюк

Активістка Катерина Гандзюк померла напередодні, 4 листопада.

У посольствах Канади та Франції в Україні заявили про те, що винних у смерті активістки та радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк, яка померла 4 листопада, необхідно знайти та притягнути до відповідальності. Про це у понеділок, 5 листопада, в Twitter написала прес-служба французького посольства та посол Канади в Україні Роман Ващук.

"Сумна звістка про смерть Катерини Гандзюк, активістки, борця з корупцією. Посольство Франції висловлює свої щирі співчуття сім'ї та близьким пані Гандзюк. Ми закликаємо українську владу знайти винуватців цієї трагедії та притягнути їх до відповідальності", - йдеться у повідомленні посольства Франції в Україні.

Роман Ващук також зазначив, що необхідно покарати винних у смерті Гандзюк.

"Смерть Катерини Гандзюк - мементо для всіх у правоохоронній системі: винні у її варварському вбивству мусять бути покарані", - написав посол Канади в Україні.

Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Джерела DT.UA повідомили, що, за попередніми даними, у неї відірвався тромб на тлі перенесених операцій.

Читайте також: США закликали притягнути до відповідальності замовників вбивства Гандзюк

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "завершене умисне вбивство". Голова Національної поліції Сергій Князєв висловив надію, що після цього підозрювані все-таки назвуть замовника злочину. Крім того, він озвучив терміни, які загрожують виконавцям, якщо їхню провину буде доведено.

31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Постраждалу госпіталізували з хімічними опіками 40% тіла.

Поліція кваліфікувала напад на активістку як "хуліганство", але згодом перекваліфікувала на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" і "замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю".

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко передав розслідування справи в Службу безпеки України. У Гандзюк – давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві.

Того ж дня поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого мешканця Херсона Миколи Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави. Сама потерпіла та свідки Новікова не впізнали. Гандзюк також наполягала на тому, що затриманий, швидше за все, непричетний до нападу на неї. 22 серпня прокуратура відмовилася від висунутої йому раніше підозри, і Новікова звільнили з-під варти.

У другій половині серпня поліція затримала ще п'ятьох підозрюваних. За версією слідства, Володимир Васянович мав подати сигнал про те, що Гандзюк вийшла з під'їзду. Микита Грабчук – облити її кислотою, попередньо купленої Віктором Горбуновим. Водієм групи був В'ячеслав Вишневський. на Сергія Торбіна як на організатора замаху вказали інші члени групи. Всі підозрювані брали участь в АТО в складі добровольчих підрозділів, а Торбін у 1997-2000 роках працював у херсонській міліції на посади оперативника.

Чотирьох з п'яти підозрюваних відправили до СІЗО бех права внесення застави. Усі підозрювані, крім Торбіна, зізналися у злочині.