Уряд затвердив календарний план вакцинації населення від коронавірусу на 2021 рік.
Як повідомляється на сайті Кабінету міністрів, план представив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.
За його словами, оперативний штаб з протидії вакцинокерованих інфекцій в Міністерстві охорони здоров'я, з урахуванням соцопитувань, визначив, що необхідно закупити 15 млн додаткових доз.
Вакцинація буде проходити за наступним графіком:
- перший етап: медики лікарень, де лікують хворих коронавірусів, а також військові в зоні ООС (середина лютого - квітень);
- другий етап: населення старше 80 років і лікарі первинної медичної допомоги (квітень-травень);
- третій етап: інші медики (травень-червень);
- четвертий етап: населення у віці 70-79 років (червень-липень);
- п'ятий етап: співробітники структур державної безпеки (липень-серпень);
- шостий етап: населення у віці 65-69 років (серпень-вересень);
- сьомий етап: сфера освіти (вересень-жовтень);
- восьмий етап: населення у віці 60-64 роки (жовтень-листопад);
- дев'ятий етап: інші категорії (листопад-грудень).
Вакцинація буде проходити вакцинами, які пройдуть реєстрацію в Україні, і які пройшли всі стадії клінічних випробувань. Він додав, що російську вакцину в Україні ніхто реєструвати не буде.
У січні Кабінет Міністрів визначив британське закупівельне агентство Crown Agents оператором закупівлі вакцин від COVID-19 для України. Міністерство охорони здоров'я планує найближчим часом підписати договір з ще одним постачальником вакцин від COVID-19.
Раніше повідомлялося, що через обмежений доступ до вакцин, українці, які перехворіли коронавірусом, не отримають щеплення від хвороби в першій хвилі, заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
За його словами ВООЗ не рекомендує включати перехворіли COVID-19 в першу хвилю вакцинації, оскільки у таких людей може залишатися ще імунітет. Також немає чіткого розуміння, як працює вакцина у тих, хто вже перехворів.
При цьому в Україні тривожно висока кількість таких, хто не довіряє вакцинації як мірі запобігти хворобі. Так, на повну недовіру до неї вказали 33,6% респондентів. Про це свідчать результати опитування, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень в грудні 2020 року.
Відзначається, що ще 9,1% частково не довіряють вакцинації. 42,7% опитаних так чи інакше не довіряють вакцинації як превентивного методу поширення захворювань. Більший рівень недовіри зафіксований серед жінок.
Також повідомлялося, що Україна зможе отримати широкий доступ до вакцини від коронавірусу не раніше 2023 року.
Разом з Україною найпізніший доступ до вакцини будуть мати ще 85 країн світу, пише The Economist.
Швидше за все вакцина з'явиться в країнах Європи, США, Сінгапурі, Об'єднаних Арабських Еміратах і Гонконгу. Вакцина буде доступна в цих країнах в широкому доступі до кінця 2021 року.
Україна за версією видання знаходиться в списку країн, які отримають широкий доступ до вакцини останніми. Велика частина цих країн перебувають на Африканському континенті.
Прогнози аналітиків грунтуються на угодах про постачання, обмеженості виробництва, невпевненості в вакцинах, а також чисельності населення і доступності медпрацівників.
Про те, як українська влада провалила кампанію вакцинації, читайте в матеріалі "Антиділа".